Подорожували проспектом Поштовим і вивчали архітектурні стилі старого, як вік, міста. «Від будинку до будинку» пройшлася разом з гідом група зацікавлених містян.
Чи знаєте ви історію рідного міста і його серця – проспекту Поштового. Свою назву колишня вулиця Поштова отримала від поштової станції, яка знаходилась у самому кінці центральної вулиці провінційного містечка.
За її віком ми й рахуємо вік Кривого Рогу, — неквапливо розповідає туристичний гід Володимир Огур.
Серед родзинок проспекту — будинок Антона Миколайовича Федоренка та поштова телеграфна контора. Обидві будівлі давно розміняли сторічний рубіж.
«Будинок Федоренка збудований в 1908 році. На три роки за його молодша – телеграфна контора. Будинки стояли тут з початку 20-го століття. Та коли їх побілили, пропав весь шарм архітектурного стилю, який називається цегляним. А вже коли відчистили від вапна — побачили всі родзинки стилю, притаманному місту більше ста років тому», — коментує пан Володимир.
Невеличка, але вкрай зацікавлена група екскурсантів повільно рухалась давно знайомими місцями.
«Пана Володимира ми намагаємося взагалі не пропускати. Жодної екскурсії, бо вони завжди цікаві. Навіть коли повторюються, завжди взнаємо багато нових фактів. А екскурсія по Поштовому — це вже як сімейна традиція. Наш гід дуже креативний і для кожної екскурсії готує нові цікавинки. Завжди задоволені», — ділиться емоціями Валентина Борисенко.
Для когось в цей день повною несподіванкою став балкончик Махно, який і знаходився зовсім в іншому місці, і те, як колись називались кінотеатри.
«Дізнаватись про свою історію у такому форматі надзвичайно актуально, бо своє місто треба знайти й любити», — впевнена пані Валентина.
Такі екскурсії не часті, але плідні. Сам Володимир Огур мріє про щотижневі — на Театральній площі.
«Як правило приходять 10-12 чоловік, сьогодні – шестеро. Але як пише підручник з екскурсійної справи: «Та навіть якщо є один екскурсант, екскурсія має відбутися», — посміхається гід.