Після одужання знову повертаються на фронт: лікарі Дніпра рятують «найтяжчих» захисників

врачи на операции

Лікарні Дніпра щодня приймають українських захисників, поранених на передовій. Багато хто з них надходить у вкрай тяжкому стані. Наші лікарі роблять все можливе, щоб бійці одужали та могли повернутися до повноцінного життя. Кореспондент «Дніпра Оперативного» побував у кількох медустановах та дізнався, як проходить лікування наших героїв.

У лікарню на вулиці Антоновича найчастіше надходять бійці з мінно-уламковими пораненнями, кульовими пораненнями, травматичними ампутаціями. Як розповів завідувач відділенням політравми Ярослав, тут їх оперують та стабілізують їхній стан, а от на реабілітацію направляють до інших установ.

«Довгий час вони тут не перебувають. Їх оперують, стабілізують їхній стан і направляють далі. Усі військові, які потрапляють до нас із пораненнями, розуміють, як вони їх отримали, і розуміють, що йшли виконувати свій громадянський обов’язок. Коли таке трапляється, вони знають, що держава їх не покине. За програмою вони отримають якісне лікування та протезування», — розповів Ярослав.

Тут проходить лікування Валентин, якого 2 тижні тому було поранено біля Соледара. Боєць сумнівався, що переживе цю страшну атаку, проте зараз йому набагато краще.

«Ми захищали позицію. Нас було четверо. Недалеко були вагнерівці. Вони пішли штурмувати десь о 2-й ночі. Ми захищалися до 8 ранку, доки не почав закінчуватися БК. Тоді в мене прилетіло. Врятував бронежилет. Отримав 2 осколкові. Мене паралізувало. Думав, що мене звідти не вивезуть. До лікарні потрапив не одразу. Тиждень тому все зашили», — поділився військовий.

раненый боец

Рятують українських військових й у лікарні на Батумській. Тут приймають поранених бійців ще з 2014 року. Після одужання багато хто знову повертається на фронт.

«Військові просять якнайшвидше повернути їх на бойові позиції. Коли йдуть від нас, дякують лікарям, і нас це надихає. У нашому відділенні надають допомогу з пошкодженнями кінцівок, кісток тазу та хребта. Найчастіше під час бойових дій надходять солдати з мінно-вибуховими травмами, ушкодженнями осколків. Був сумний випадок, коли солдат пролежав на полі бою 6 годин зі джгутом. Час було втрачено. Нам довелося ампутувати нижню кінцівку», – розповів лікар-травматолог Леонід Васильович.

Пацієнт лікарні, військовий Миколай дивом вижив. В окоп, де був з товаришами, прилетіла міна. Один із них загинув на місці. Микола мало не втратив ногу.

«Почався обстріл. Стояли у перекритті. Одна з мін прилетіла просто в окоп. Товариш загинув. Мені прилетіло в ногу. Надали першу допомогу на місці. Перебинтували, зупинили кровотечу. Нас вивезли з позицій у пікапі. На Кураховому зробили операцію. Після цього відвезли до Петропавлівки. 25 жовтня привезли до Дніпра. Тут була ще одна операція. Підтримує дружина. Персонал гарний. Налаштовую себе на швидке одужання».

пациент

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що ЗСУ спалили колону техніки ворога, яка їхала на підкріплення.

Джерело

Новости Днепра