Для порятунку життів: Ірина Верещук відзначила ефективне партнерство міста з урядом Німеччини.
Криворізький кардіоцентр щорічно приймає близько тисячі трьохсот пацієнтів. Це мешканці Кривого Рогу і Дніпропетровської області, а також переселенці. За координації Міністерства реінтеграції в межах проєкту Українського фонду соціальних інвестицій проведено капітальний ремонт кардіологічного центру, закуплено додаткове обладнання, відремонтоване укриття. Очільниця міністерства Ірина Верещук побувала у закладі і разом з головою Ради оборони міста Олександром Вілкулом провела нараду щодо роботи криворізьких медзакладів, зокрема кардіоцентру.
«На базі цього центру в ургентному порядку надається допомога пацієнтам з гострим інфарктом міокарда, порушеннями ритму, з тромбоемболіями легеневих артерій, з хронічними недостатностями серцево-судинної системи. Також тут є віділення, яке працює з пацієнтами з порушенням вітальних функцій, це реанімаційнокардіологічне відділення. В цьому році нам пощастило і ми отримали прекрасний ремонт, який вивів кардіологічне відділення для гострої серцево-судинної патології на новітній рівень. Проведено капремонт, замінено всі комунікації — відділення відповідає всім новим державним будівельним нормам. Окрім відділення отримало нові ліжка, тумбочки, систему моніторингу за станом пацієнта», — розказує генеральна директорка міської клінічної лікарні №2 Олена Климович.
Цей заклад — провідний підрозділ кардіологічної допомоги населенню міста і прилеглих районів. У центрі працюють два ангіографи — апарати, які дозволяють проводити малоінвазивні маніпуляції. Як підкреслив Олександр Вілкул, навіть в умовах війни не скорочено жоден із заходів програми «Здоров’я нації». Це стосується і міської програми «СТОП-інфаркт».
«Дуже дорогі процедури на судинах серця, але в три-чотири рази дорожчі процедури на судинах головного мозку. Є державні програми із забезпечення розхідними матеріалами. На жаль, вони не дуже добре працюють, але є міська підтримка, програма «Стоп-інфаркт», яка працює повноцінно. Її планують розширяти і на мозкові інсульти», — додає завідуючий відділенням інтервенційної кардіології та рентгеноваскулярної хірургії Андрій Жвиревич.
Кривий Ріг в умовах війни став госпітальною базою для Півдня України. Безпека пацієнтів та медиків — у пріоритеті. Тож коштом міського бюджету та за підтримки міжнародних партнерів у лікарнях облаштовані укриття. Усі медзаклади оснащені генераторами, впроваджуються сучасні технології, як-от установка сонячних електростанцій. Ірина Верещук відзначила важливість таких проєктів.
«Це завжди хороші, якісні проєкти. До прикладу, сонячні панелі, які ми побачили на одній з лікарень, є тим новим кроком у забезпеченні енергетичної незалежності закладів. Нове дороговартісне медичне устаткування дає можливість проводити операції на серці, що ефективно попереджає інфаркти та інсульти у пацієнтів. Сьогодні ми побачили надзвичайно важливі кроки в цьому напрямку і я вважаю, що це варто і поваги і уваги. Адже попередити хворобу легше, аніж потім боротися з її наслідками», — наголосила віцепрем`єр-міністерка Ірина Верещук.