Петиція про демобілізацію за бажанням набрала необхідні 25 тисяч голосів

Петиція про демобілізацію за бажанням військових, які відслужили один рік, набрала понад 25 тисяч підписів громадян. Тепер її має розглянути президент.

Петицію опублікували 5 вересня.

 

«Враховуючи нову реальність російської повномасштабної агресії, невизначеність терміну остаточної перемоги, імовірне збереження російської загрози навіть після завершення війни, а також керуючись Конституцією України та принципом справедливості – необхідно обмежити термін мобілізації кожної окремої людини, а також гарантувати відстрочку від наступної мобілізації для людей, котрі відслужили встановлений термін, – зазначив автор Антон Водяний.

 

Згідно зі статтею 24 та частиною 2 статті 64 Конституції України, навіть в умовах воєнного стану громадяни є рівними за своїми правами, наголошує автор. 

«Натомість нині виникла ситуація, коли, попри загальну мобілізацію, одні люди служать без відомих їм строків, тоді як інші не служать узагалі. Більш того, часто служать і зараз знову ті, хто й раніше не уникав військової служби – строкової, служби в особливий період тощо. Натомість не служать зараз часто ті, хто й раніше не служив. Таким чином, одні люди віддають обов’язку значну частку свого життя, тоді як інші – нуль», – йдеться а петиції.

 

Таким чином, ситуація невизначеності термінів служби призводить до «погіршення морально-психологічного стану військовослужбовців, а також потенційно до соціальної напруги між тими, хто служив і тими, хто не служив».

 

«Пропонуємо чітко прописати почерговість проходження військової служби, обмежити термін служби за мобілізацією в один рік, а також гарантувати відстрочку для тих, хто відслужив цей термін і демобілізований, на визначений час, але не менше п’яти років – залежно від необхідного в певний період розміру армії та загального числа наявних військовозобов’язаних, – підкреслив автор петиції.

Джерело

Новости Днепра