Перевірка критичних підприємств. Заброньованих працівників можуть мобілізувати

Заброньованих працівників таки можуть мобілізувати. В Україні до 15 листопада має пройти аудит «критичних підприємств», які є надзвичайно важливими для економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Співробітники цих підприємств мають право на бронювання від мобілізації.

З ініціативою проведення перевірки виступив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк, який заявив, що військовозобов’язаних, які отримали бронь від мобілізації, стало підозріло багато.

 

«Різко відбулося збільшення кількості заброньованих людей. Протягом двох років було 540 тисяч людей, а тут за кілька місяців – зростання більш ніж удвічі», – сказав Гаврилюк.

 

Ці дані підтверджує і заступник міністра економіки Ігор Фоменко – з початку повномасштабної війни в Україні працює до 4-х тисяч критично важливих підприємств, і ще влітку було заброньовано понад 500 тисяч військовозобов’язаних.

 

Якщо ж підприємство під час аудиту буде визнано «недостатньо критичним», воно позбавиться права на бронювання своїх співробітників, а самі вони можуть бути мобілізовані. На час перевірки, як запевняє Гаврилюк, бронювання зупинене не буде. До аудиту залучать військовослужбовців, зокрема співробітників ТЦК.

 

Утім, різке зростання кількості військовозобов’язаних, які отримали бронь, цілком пояснюване.

 

«Коли ми ухвалювали закон про посилення мобілізації, то внесли до нього таке положення – багатьох із тих, хто мав право на відстрочку, перевести до категорії заброньованих. Наприклад, Нацполіцію», – пояснив член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Зауважимо, що працівників МВС в Україні – майже 360 тисяч осіб.

Між тим, не зовсім зрозуміло, за якими саме критеріями визначається рівень «критичності» підприємства.

 

«Підприємства, які виконують мобілізаційні, військові замовлення – це зрозуміло. Але ось установи, які виробляють товари, необхідні для забезпечення армії. Це які? Ось робить фірма бронежилети або маскувальні сітки. Вона підпадає під критерії? Хто це визначає? Або організації, які є критично важливими для функціонування економіки. Обленерго – зрозуміло. А компанії, які возять бензин із Європи, мають право клопотати про своїх співробітників? Відсутність чітких критеріїв тягне корупційні ризики», – каже адвокат Олександр Поливач.

 

Джерело — Обозреватель.

Джерело

Новости Днепра