Отримання субсидії: які зміни чекають на дніпрян

Отримання субсидії: які зміни чекають на дніпрян Зміни та нововведення в отриманні житлової субсидії

Софія Скорик

З 1 грудня призначенням субсидії займатиметься Пенсійний фонд України. Таке рішення ухвалив Уряд. Втім, до 30 листопада дніпряни можуть звертатися до управлінь соціального захисту населення. Документи можна надати безпосередньо до управлінь, так і через сайт Міністерства соціальної політики чи портал “Дія”.

Зібрані довідки подаються до Пенсійного фонду незалежно від місця реєстрації. А ось до управлінь соціального захисту — лише за місцем офіційної реєстрації. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу Дніпровської міськради.

Зазначимо, що громадяни, які отримували житлову субсидію в неопалювальному сезоні, отримають її в опалювальний період автоматично. Повторно звертатися до управлінь соцзахисту не потрібно.

“Якщо людина отримувала житлову субсидію у минулому опалювальному сезоні, а в неопалювальному сезоні розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу, то їй також автоматично буде розрахована така державна допомога”, — йдеться у повідомленні.

Звертатися за призначенням житлової субсидії можуть і ВПО. Якщо людина отримувала допомогу від держави на нині окупованій території, її нарахують автоматично.

Також зміниться розрахунок змін для безробітних. Якщо громадянина звільнили з роботи у період дії воєнного стану, то до сукупного доходу при розрахунку субсидії враховуватимуть допомогу по безробіттю за останній місяць відповідного періоду.

“Якщо громадяни перебувають за кордоном, то до 60-денного терміну не враховуються дні їхнього перебування за кордоном  і житлова субсидія домогосподарству призначається без урахування таких осіб на цих підставах”, — говориться в повідомленні.

У разі виникнення питань щодо призначення та виплати житлової субсидії, до 30 листопада 2022 року, ви можете звернутися до управлінь соціального захисту населення. З 1 грудня — до органів Пенсійного фонду.

Раніше ми писали, що мешканці Дніпра та області можуть «заморозити» оплату за комуналку. Писали ми й про те, у Дніпрі та області вимикатимуть світло. Також читайте, що у Павлограді змінили графік роботи вуличного освітлення, яка ситуація в Дніпрі та інших містах області читайте тут

Джерело

Новости Днепра