Новий Рік-2023: психологи із Дніпра розповіли, чи варто святкувати під час війни

Новий Рік-2023: психологи із Дніпра розповіли, чи варто святкувати під час війни Чи потрібно святкувати Новий Рік

Софія Скорик

Сирени, ракети, блекаути … війна. В таких реаліях українці живуть вже понад 9 місяців. Кожен пристосовується так, як може. Та вже за тиждень в країні почнеться Новий Рік. Через це виникають різні думки: “А чи на часі зараз радіти”, “Чи потрібно святкувати”, “Ми святкуємо, а наші хлопці мерзнуть”. 

Інформатор вирішив розібратися у цьому питанні та поспілкувався з психологами із Дніпра. Майже в один голос вони відповіли, що потрібно радіти будь-яким дрібничкам та підіймати собі настрій. Адже головна мета росіян — морально виснажити людей. 

Максим Реуцький вважає, що Новий Рік потрібно відзначати обов’язково. Адже ворогу тільки й треба, щоб ми перестали святкувати та жили в постійному болю та очікуванні смерті. Але не забувайте, що це чарівна мить надії, перемоги та оновлення. 

“Все це чекає нашу державу. Ми знаємо, що ми всі чекаємо свят, чекаємо див, чекаємо подарунків. І в цей час Святим Миколаєм може стати кожен. Якщо можете, зробіть якийсь подарунок, якийсь знак уваги тим, хто зараз слабший за вас. Допоможіть переселенцям, допоможіть військовим. Потурбуйтеся про тих, хто зараз не може гарантувати собі теплий чай, їжу, тепло, затишок. Зробіть маленьке диво. Якщо кожен з нас зробить таке, ми 100% переможемо. З наступаючим Новим Роком, з нашою перемогою, Слава Україні”, — зазначив психолог Максим Реуцький. 

І Еліна Карепова також вважає, що потрібно підтримувати звичне життя та давати собі можливість розслабитися. 

“Тому цього року треба робити свято, навіть якщо не хочеться. Якщо не для себе, то для близьких та друзів і таким чином будемо підтримувати один одного”, — зазначила психологиня Еліна Карепова.

А ось психологиня Аліна Бунас вважає, що українцям слід почути себе та зробити вибір на користь святкування чи відмови від них. Тому що “гуляння” — це про індивідуальні вподобання, переживання, почуття та ресурсність. Цьогоріч для кожного вони різні. 

“Головне бути гнучким та уважним до себе, але без крайнощів, зараз для психіки найголовніше баланс та рівновага”, — зазначила психологиня Аліна Бунас. 

Також вона виділила позитивні моменти святкування Нового Року: 

  • не блокуємо життя та не відкладаємо його на потім;
  • свято, як привід для радості, позитиву й зустрічі з близькими – це вагомий ресурс для відновлення;
  • тривале виснаження психіки, втома, щоб вижити фізично і ментально, важливо бути об’єднаними, допомагати одне одному, співпереживати, поважати почуття та емоції один одного, бути приналежним до роду, бути поряд і тд;
  • свято, як циклічна рутина для нашого мозку — якщо ви звикли святкувати, то різка відмова для мозку буде сигналом про небезпеку і різко підвищиться рівень тривоги (особливо у дітей);
  • свято має свою особливість, ритуали, звичаї, контексти — завдяки чому ми сприймаємо світ як безпечний та зрозумілий;
  • свято надає можливість психологічно відпочити й відволіктися від інфопростору;
  • очікування, планування, відзначання свята створює позитивну перспективу майбутнього, з’являється надія та віра в майбутнє.

Ви самостійно обираєте, як для вас буде комфортно й ресурсно саме зараз, але пам’ятайте:

  • якщо святкувати, то виключно у своєму темпі й потребах, які ми зараз можемо для себе створити й витримати психічно. А також — витримувати «формат часу» для святкування;
  • якщо відмовляєтесь святкувати, то перебувайте у контакті зі своїми почуттями, не засуджуйте й не знецінюйте почуття тих, хто святкує.

“Будьте чуйними до себе та робіть так, як Вам буде найліпше зараз!!!”, — наголосила Аліна. 

Наші хлопці роблять усе для того, аби ми з вами жили у звичному ритмі. Зустрічалися з друзями, спілкувалися, гуляли та насолоджувалися чарівними краєвидами міста, відпочивали та раділи життю. Ми завжди повинні пам’ятати про тих, заради кого ми можемо це все робити. Але обмежувати себе та забирати радощі простих та звичних речей також не варто. Вибір за вами. Щоб ви не вирішили, ви все робите правильно. 

Раніше Інформатор писав, що подивитися мешканцям Дніпра перед Новим роком. Також читайте, що у Дніпрі та області встановили обмеження на продаж новорічних ялинок. Писали ми й про те, де шукати новорічну красуню. 

Джерело

Новости Днепра