У музейних фондах Дніпропетровської області є немало артефактів, вік яких налічує декілька тисяч років. Як правило, їх знаходять археологи в процесі дослідження курганів або місць давніх поселень. Але нещодавно до музею у Новомосковську потрапив аналогічний предмет, який місцевий житель знайшов просто у піску на березі річки.
— Дивовижна знахідка поповнила фонди Новомосковського історико-краєзнавчого музею. Це глечик ямної культурно-історичної спільноти. Просто уявіть, цій посудині близько 5000 років! Його творці — давні степові народи, які в той час населяли територію сучасної степової України. Ці народи залишили по собі у наших степах свої давні могили — величні кургани — ровесники єгипетських пірамід, — пише директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею.
— цей маленький глек був виявлений випадково жителем міста Новомосковська Юрієм Демченком в піщаному березі річки поблизу села Новоселівка. Подібні знахідки надзвичайно рідкісні!..
Варто згадати, що у 1970-х роках, у Новомосковському районі, в селі Керносівка, так само випадково була знайдена ще одна визначна пам’ятка доби ямної культури — Керносівський ідол, який сьогодні є одним з найвідоміших археологічних артефактів України. Цей ідол також датований ІІІ тис. до н.е.
Щє з сайту: █ У Кам’янському батько з лікарями врятував дитину, що ледь не втопилася у ванні
█ У Дніпровському районі чоловік зливав відходи з вантажівки у полі неподалік ферми
█ У Кам’янському пенсіонер побив до смерті хвору сестру
█ Допоміг жінці, а потім пограбував: у Синельниковому затримали 48-річного злодія