Навчання, ґранти, перекваліфікація. Як у Кривому Розі допомагають працевлаштуватись ветеранам

У Кривому Розі сьогодні провели діалогову платформу щодо взаємодії з ветеранами — для вирішення нагальних потреб захисників та їхніх родин. Цього разу головна тема зустрічі — допомога у працевлаштуванні ветеранів, які демобілізувалися та повертаються до цивільного життя. До круглого столу долучились влада міста, науковці, представники промислових підприємств, міського Центру зайнятості, освітяни.

До плідного діалогу учасників запросив голова Ради оборони Олександр Вілкул. За його словами, більшість ідей, які вже працюють у місті, виникли саме під час таких діалогів.

 

«Дякуємо Центру зайнятості, який впроваджує багато ґрантових програм державних та  іноземних фондів. Цим займаються спеціальні відділи виконкомів районних у місті рад. Близько  сотні родин ветеранів вже отримали ґранти на відкриття власної справи. Не забуваємо про навчання чи перекваліфікацію ветеранів. Є програми з навчання ІТ-фахівців з гарантованим працевлаштуванням. Є великі ґрантові програми для приватного бізнесу, є навчальні програми. Головне сьогодні розповісти про напрацювання і почути ваші ідеї. А також зрозуміти, чи готові наші підприємства зустрічати ветеранів», — підкреслив голова Ради оборони.

 

На змістовності й практичній користі таких зустрічей наголосив в.о. міського голови Юрій Вілкул.

 

«За результатами опитування серед ветеранів, на попереднє місце роботи повернулися 30% ветеранів, 26 % планують відкрити власну справу, 14 % хочуть перекваліфікуватися, ще 7% — здобути освіту. 12% прагнуть допомагати іншим ветеранам і 11% ще не визначились», — навів статистику Юрій Вілкул.

 

Надважливим вважає повернення ветеранів до зайнятості директорка Криворізької філії Дніпропетровського обласної філії зайнятості Лариса Шевченко. За її словами, це стосується не лише працевлаштування, а й започаткування власної справи.

 

«На ринку праці Кривого Рогу — достатньо вакансій, і питання працевлаштування наразі не стоїть. Якщо у людини відсутня відповідна кваліфікація або досвід роботи, наші роботодавці працевлаштовують її і за умови професійного навчання.  Ми пропонуємо три програми, в тому числі й навчання безробітних коштом Центру зайнятості. Для людей, які працюють, це можливість отримати ваучер і здобути наступний рівень освіти, і експериментальний проєкт з навчання в центрах профтехосвіти служби зайнятості ветеранів, де навчання і проживання безкоштовні», — пояснює пані Лариса.

 

Для  започаткування бізнесу за ґрантовою програмою для ветеранів можна отримати мільйон гривень. Для підтримки родини ветерана — до 500 тисяч гривень. З початку війни до центру звернулися 162 учасники бойових дій. Кожен другий із них — працевлаштований. Невелика кількість звернень пояснюється тим, що здебільшого на підприємствах за мобілізованими зберігають робочі місця.

 

Костянтин Мунтян – приватний підприємець, учасник бойових дій. 20 років займався громадським харчуванням. Каже, нічого нового придумувати не став, лише розширив бізнес. Гроші витратив на обладнання, інтер‘єрні рішення, нових найманих працівників, що є головною умовою ґрантової програми.

 

«Насправді, це було дуже просто. За підтримки Довгинцівського райвиконкому, ми швидко разом створили бізнесплан, завдяки якому я отримав ґрант для розвитку бізнесу в цей нелегкий час. Це зайняло 4-5 місяців. Але якщо у вас є розуміння бізнесу і ви точно знаєте, чого  ви хочете, держава виділяє кошти», — пояснює ветеран.

 

До нового напрямку підтримки ветеранів мають долучитися й освітяни. Цьогоріч у правилах прийому до вишів з‘явились додаткові можливості  для навчання учасників бойових дій.

 

«За державні кошти тепер військові мають право на другу вищу освіту чи підвищення свого  професійного рівня. В переліку пільг для УБД — вступ без складання НМТ і стипендія. Багато молодих людей воювали, отримали поранення, тому наш обов‘язок створити їм умови, щоб мирну частину свого життя вони могли провести і комфортніше для себе, і корисніше для держави», — каже ректор КНУ Микола Ступнік.

 

Наразі у Кривому Розі для ветеранів, військових та їхніх сімей  діє програма з понад 70-ти номінацій.  У поточному році на неї виділено близько 500 млн грн. Понад 600 послуг  ветерани отримують у створеному офісі «Я — ветеран». Від початку роботи через нього вже пройшли понад 16,5 тисячі учасників бойових дій та їхніх рідних.

 

Джерело

Новости Днепра