Із листопада 700 закладів середньої освіти в Україні отримають додаткову грошову допомогу, яка повинна забезпечити якісну підготовку до зими. Кошти у розмірі 203,35 мільйонів гривень виділить ЮНІСЕФ, передає «Дніпро Оперативний».
Як повідомили в Міністерстві освіти і науки України, кожна зі шкіл, які входять до переліку, отримає по 290 500 гривень для підготовки до зимового періоду.
Спільна мета уряду і донорів — забезпечити безперервність освіти та створити комфортні умови для навчання, особливо в зимовий період, підсилюючи ті школи, які попри складні виклики війни продовжують надавати освіту очно. Під час розподілу коштів комісія акцентувала увагу на тому, що потрібно охопити якомога більше громад у кожній області. Це дало змогу забезпечити підтримку не лише великим громадам, а й меншим населеним пунктам. Такий підхід сприяв більш справедливому та географічно диверсифікованому розподілу ресурсів, що своєю чергою дозволило задовольнити потреби більшої кількості учнів у різних регіонах, — зазначила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
Куди будуть використані кошти
Заклад, який отримає кошти, зможе використати їх на такі потреби:
- обігрів, утеплення, заміну вікон і дверей;
- закупівлю, встановлення та ремонт електро- і теплогенерувального обладнання;
- ремонт інженерних мереж (водопровідних, опалювальних, електричних, вентиляційних, каналізаційних);
- транспортування та зберігання закупленого обладнання, запчастин, матеріалів і пального.
Також дозволяється використання частини коштів — не більше 83 тисяч грн — на ремонт та/або модернізацію шкільних їдалень.
Важливо зазначити, що заклади, які отримають фінансування, мають надавати звіти про використання коштів на вказані потреби протягом трьох місяців з дня їхнього надходження.
Які школи отримають грошову допомогу
Згідно затвердженого переліку, у Дніпропетровській області разовою грошовою підтримкою буде забезпечено 137 закладів освіти. Всі навчальні заклади, які зазначені у переліку, відповідають категоріям:
- Заклади розташовані на прифронтових і прикордонних територіях та проводять навчання в очному / змішаному форматі не менше ніж для 200 дітей; у школі є укриття.
- Заклади з інших областей проводять навчання в очному / змішаному форматі, мають укриття та навчають щонайменше 50 дітей-ВПО.
- Заклади, які єдині у своїй громаді працюють в очному / змішаному форматі.
Коли нараховуватимуть кошти
Фінансування для шкіл почнуть нараховувати наприкінці листопада 2024 року.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що для шкіл України з держбюджету виділять субвенцію. Також ми писали про те, як офіцери освітньої безпеки створюють комфортне середовище в школах Дніпра.