Нардепи хочуть дозволити гіпноз усюди: законопроєкт

Гіпноз

У вересні 2024 року на сайті Верховної Ради зареєстрували проєкт закону «Про систему охорони психічного здоровʼя в Україні». В ЗМІ він відомий як ініціатива запровадити на підприємствах служби охорони психічного здоров’я. Проте «диявол криється в деталях»: законотворці планують прибрати норму, за якою гіпноз був дозволений у суворо відведених місцях. Тому не дивуйтеся, що коли сядете у тролейбус й вас там загіпнозують, то можете вийти звідти без грошей. Про подробиці читайте в матеріалі «Дніпра Оперативного».

Автори законопроєкту пропонують прибрати норму, за якою гіпноз та навіювання можна проводити лише у суворо відведених місцях. За логікою, тоді гіпнозувати можна будь-де: у громадському транспорті, на роботі, у садочку чи школі.

Текст законопроекту

На те, що це може загрожувати психіці, а не підтримувати ментальне здоров’я, вказали у Головному науково-експертному управлінні ВР. 

Текст законопроекту

«На нашу думку, потребує додаткового обґрунтування пропозиція проєкту щодо виключення з Основ законодавства України про охорону здоров’я ч. 3 ст. 32, яка дозволяє застосовувати гіпноз, навіювання, інші методи психологічного і психотерапевтичного впливу лише у місцях та в порядку, встановлених центральним органом виконавчої влади…Адже, відповідне положення діє з метою запобігання шкоди здоров’ю населення», — наголосили експерти.

Загалом, відносно ініціативи нардепів запровадити ще один орган, який би слідкував за «кукухою» українців, в управлінні склали зауважень на 23 сторінках. Ймовірно, що якщо цю ініціативу підтримають у парламенті, то норму про гіпноз чіпати не будуть.

Що відомо про закон

Згідно з законопроєктом, роботодавці, в яких працює 50 та більше працівників, мають створити на підприємствах служби охорони психічного здоров’я. Там, де працівників менш як 20, спеціалісти з психічного здоров’я мають залучатися за договором.

Загалом, у містах та громадах можуть створити служби підтримки, на кшталт «рівний-рівному». З фільмів ми знаємо про такі за виразом: «Я Стівен, і я наркоман».

Над всім цим буде стояти Національна комісія з питань психічного здоров’я, яка буде фінансуватися за кошти держбюджету, благодійників та міжнародної допомоги.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що психіатрична лікарня на Ігрені у Дніпрі пройшла перевірку. 

 

Джерело

Новости Днепра