Національне надбання України. Колекція рідкісних та зникаючих степових рослин Криворізького батсаду НАН отримала почесний статус

Уряд України надав статус національного надбання 8 унікальним науковим об‘єктам. Серед них – колекція нашого ботанічного саду.

Збирали працівники саду  колекцію десятиліттями, щоліта збираючись у далекі, і не зовсім мандри,  українськими степами. Там, де іноді нога людини не ступала. Вибираючи такі містини, де обов‘язково мало щось бути цікаве. За колесами авто  залишались тисячі кілометрів.  Але з  експедицій привозились настільки рідкісні  рослини, що мали тоді чим пишатися серед колег. Ендеміки з любов‘ю висаджували у рідному ботанічному і доглядали за ними, як за дітьми. Щиро мріючи, а може колись знову зацвітуть ними наші степи.

 

Наразі ця колекція рідкісних та зникаючих видів рослин степових екосистем стала національним надбанням. Для Криворізького ботанічного  це насправді суттєва подія, адже плоди їхньої праці визнані вже на рівні держави. З чим ми колектив нашого ботанічного саду  щиро  вітаємо!

Джерело

Новости Днепра