На Каметсталі ремонтують конвертер №1

У конвертерному цеху Каметсталі триває ремонт конвертера №1, масштабний за обсягами робіт та залученого персоналу. У ході ремонту буде проведено ревізію та заміну ряду найбільших механічних вузлів агрегату, а також відновлення футерування.

В числі основних робіт — заміна ротора димососу, що забезпечує стабільну роботу агрегату. Ремонт спрямований на продовження терміну експлуатації та підвищення надійності роботи обладнання.

Левова частина робіт – відновлення футерування конвертера. Буде замінено 830 тонн вогнетриву, термін служби якого вичерпався. Також виконують ремонт трубопроводів котлів, запірної арматури та циркуляційних насосів.

Паралельно ведеться відновлення металоконструкцій корпусу конвертера, ревізія та ремонт тракту подачі сипких матеріалів, машини подачі кисню, завантажувальних жолобів та ремонт металоконструкцій розсувних воріт. Виконують ревізію спецредуктора конвертера із заміною зношених шестерень та підшипників.

«Ми системно слідкуємо та підтримуємо сталеплавильне обладнання цеху в належному стані. Завдяки ремонту конвертера №1 та відновленню футерування підвищиться надійність його роботи та продовжиться термін експлуатації, а ми зможемо і надалі виплавляти якісну сталь для України», — відзначив заступник начальника конвертерного цеху з інжинірингу Андрій Карзін.

Під час технологічного простою також будуть відремонтовані сталевоз, призначений для транспортування ковша з рідкою сталлю, та шлаковоз для вивезення шлаку від конвертера. Тут здійснять заміну та ревізію редукторів та ремонт металоконструкцій. Основні роботи здійснюють бригади підрядників з ТОВ «Метінвест-Промсервіс». Проєктна продуктивність конвертера №1 становить 1,5 млн. тонн сталі на рік.

Новости Днепра