На Дніпропетровщині зареєстрували ще один випадок ботулізму

Чоловік вживав в’ялену рибу «Плітка», придбану в магазині «BEER BANK»

Про це в ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Постраждалий у стані середньої важкості був госпіталізований до відділення реанімації та інтенсивної терапії міської клінічної лікарні № 4» у Дніпрі, де йому було введено протиботулінічну сироватку.

Інформацію про виробника в’яленої плітки направлено до Держпродспоживслужби в Черкаській області для вжиття заходів реагування. Розслідування триває.

Нагадаємо, цього літа у Дніпропетровській області вже реєстрували два випадки захворювання на ботулізм, один із них став летальним. Постраждалі вживали засолену та засушену рибу домашнього приготування.

Довідково 

Ботулізм – дуже тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) за неправильних умов виготовлення, зберігання чи транспортування харчових продуктів.

Найчастіше реєструються захворювання, пов’язані із вживанням в’яленої, соленої або копченої риби, грибів домашнього консервування, м’ясних і ковбасних виробів домашнього приготування, бобових консервів.

Новости Днепра