Як вижити у сезон кліщів. Від початку року на Дніпропетровщині зафіксували більш як 90 випадків хвороби Лайма. 60% інфікованих – жителі Дніпра.
«Більшість випадків хвороби Лайма фіксують з травня до листопада. Це період найвищої активності іксодових кліщів. Лише третина хворих може пригадати епізод укусу кліща», — пояснюють на сайті обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Небезпека в тому, що бореліоз, як ще називають хворобу Лайма, уражає нервову систему, серце й суглоби та залишає тяжкі наслідки на роки. У важких випадках людина може навіть померти.
Один з хворих згадував, що все почалося з часткового оніміння кінцівок. Потім — сильні болі в суглобах, чоловік майже не міг ходити і їсти – почалися проблеми з ковтанням. Великою несподіванкою для нього стало підтвердження на бореліоз, бо чоловік навіть не бачив кліща.
Хвороба Лайма може настати за умови, що інфікований кліщ був у шкірі людини протягом тривалого часу. Якщо менш як добу — ймовірність інфікування досить мала, вказують у Центрі громадського здоровʼя. Після трьох діб — зараження майже 100%.
Хвороби можна уникнути, якщо не допустити самого укусу кліща. Збираєтесь до лісової зони, подбайте про правильний одяг з довгими рукавами. Штани заправте у шкарпетки, оберіть закрите взуття. І вдягайтесь у світлі тони – так легше помітити кліща. Користуйтесь репелентом.
Памʼятайте, що кліщі живуть на кущах чи у високій траві. На деревах їх майже не буває. Робіть зупинки й оглядайте себе та своїх супутників.