У Дніпропетровській області наразі сіють ярий ячмінь і горох. Першими стартували Павлоградський район і Криворіжжя. Нікопольщина, що була завжди лідером у посівній, цьогоріч все ще затримується з початком робіт, через безпекову ситуацію.
Про це Відкритому розповів директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель.
Зазвичай у Дніпропетровській області засівали 100-150 га ячменю. Але цьогоріч існують прогнози на меншу кількість, вже є недосів на 30%. Саме озимий ячмінь не користується таким ринковим попитом, як інші. Тому перевагу аграрії надаватимуть більше олійним культурам. Озимого ріпаку на сьогодні вже посіяно 127 тис. га. Він ніколи не був більш врожайним ніж соняшник, але в останні роки все стало навпаки, через кліматичні зміни. “Клімат для посівів за останні кілька років в Україні став більш сприятливим. Вже у середині лютого в полях почали підживлювати озимину. Наразі сіють ярий ячмінь і горох. Температурні показники сприяють гарним майбутнім врожаям.
Вцілому озимина в дуже задовільному стані, і можна очікувати на непоганий врожай. Як не дивно, першими у посівній стартував Павлоградський районі, і традиційно – Криворізький. Хоча зазвичай серед лідерів був Нікопольський. Цей район і Марганецька громада зараз найбільше потерпають від обстрілів. Минулого року наш регіон посіяв дуже багато сої, її зібрали понад 20 тис. тонн. що зазвичай не робили в такій кількості. Саме на неї була гарна ціна. Тому, прогнозую, що і цьогоріч її посіють може навіть ще більше. Окрім того, акценти робитимуть на соняшник. І урожай пшениці буде теж доволі непоганим, минулоріч ми зібрали її понад 2 млн. тонн. Зменшуються площі посівів під кукурудзу, на жаль аграрії сьогодні змушені її продавати в збиток”, – розповідає Владислав Черчель.
Справжнім викликом залишається ситуація з вивезенням аграрної продукції за кордон, низька вартість збіжжя, подорожчання палива. На експорт агропродукції дуже негативно впливає блокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.