Мінний трал, який виготовили на криворізькому підприємстві, пройшов перше випробування. Це розробка 30 конструкторів із Кривого Рогу. Його створили на базі екскаватора, а за функціоналом орієнтувалися на американські аналоги розмінувальних машин. Як ми писали, спецмашину створили на базі екскаватора, і за функціоналом, кажуть розробники, вона не гірша від американських аналогів. Ця техніка здатна розміновувати поля з мінімальним ризиком для людей.
Випробування провели на Дніпропетровщині. Машина відмінно впоралася з завданням, каже водій Юрій. У кабіні він відчув лише незначну вибухову хвилю. Гарно спецтехніка себе зарекомендувала і при роботі ковшем на глибині.
Цей трал підключений до лінії додаткового обладнання. Функцією використання є педаль, якою проходять оберти, вони з максимальною швидкістю крутяться, розбиваючи ґрунт, — пояснив водій Юрій Кравченко.
Від початку проєктування й до першого випробування минуло 4 місяці. Замінованим полем спецтехніка здатна пересуватися зі швидкістю до двох кілометрів за годину.
Віталій, головний конструктор, розробник мінного тральника, каже:
Ось ці молотки на ланцюгах розвивають силу удару об землю приблизно від 1500 до 1700 кілограмів. Для підриву протитанкової міни достатньо 150 кілограмів. Тобто, якщо ж міна буде схована достатньо глибоко, то сили удару буде вдосталь, аби вона спрацювала.
Розробники обладнали спецтехніку камерами спостереження, тож водій на моніторі бачить усе, що вібувається попереду і позаду. Такі машини нині вкрай необхідні для поновлення сільського господарства та швидкого очищення території від ворожих мін та боєприпасів.
Переважно наші сапери — військові чи ДСНС — працюють ручним методом розмінування. Засобів технічного розмінування не вистачає. Є лише американські або європейські зразки технічного розмінування. Вони дуже дорого коштують. Цей трал значно підвищить ефективність розмінування територій, — каже Олександр Пискун, заступник голови Ради оборони Кривого Рогу.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, лише на Криворіжжі сапери знищили понад 6 тисяч ворожих боєприпасів. Працювати піротехнікам буде легше, коли їм передадуть мінний тральник. Та спочатку — додаткові випробування і сертифікація.
Незабаром ця спецтехніка працюватиме в полях на кордоні Дніпропетровщиини з Херсонщиною.
Джерело — Рудана, Інтер.