На території Дніпропетровської області діяла злочинна організація, учасники якої створили розгалужену інфраструктуру фіктивних фінансових сервісів. Під виглядом брокерських компаній в Інтернет вони, здійснювали фейкову діяльність, пов’язану з «інвестуванням», «торгівлею на фондових біржах» та використанням криптовалютних платформ. Це були так звані «колл-центри».
Як повідомили в Офісі генпрокурора фактично зловмисники:
– викрадали або купували бази даних клієнтів банківських установ (установчі та контактні дані);
– здійснювали масове розсилання SMS-повідомлень та дзвінки, під час яких, вдаючи із себе банківських працівників, повідомляли про «небезпечні операції» або «спроби несанкціонованого доступу»;
– по заздалегідь підготовлених скриптах розмов із психологічним тиском виманювали у потерпілих номери банківських карток, CVV-коди, одноразові паролі та SMS-коди, також вводячи в оману громадян, змушували їх самостійно переказувати кошти на підконтрольні злочинній групі рахунки.
Ціль була – заволодіти коштами громадян, а потім перерахувати їх на підставні рахунки та картки, а потім – переводити у готівку на території України. Частина коштів спрямовувалася за кордон.
9 липня 2025 року, прокурори Офісу Генерального прокурора спільно зі співробітниками Державної прикордонної служби України, провели обшуки в 25 приміщеннях на території Дніпропетровської області (зокрема, у містах Дніпро та Кам’янське).
Було вилучено:
– понад 1220 одиниць комп’ютерної техніки (системні блоки та ноутбуки),
– автомобілі з встановленими засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ),
– значні суми готівкових коштів;
– різні підроблені посвідчення, в тому числі фсб рф, та інші речові докази, які мають значення для кримінального провадження.
Наразі досудове розслідування триває. Продовжується ідентифікація потерпілих, а також встановлення повного кола осіб, причетних до функціонування шахрайської мережі.