На Дніпропетровщині активізувалися трудівники-бобри

Ці представники загону гризунів з’явилися в наших краях тільки наприкінці минулого століття. У минулому бобер був об’єктом інтенсивного полювання через своє чудове і міцне хутро. На початку ХХ століття красеня-гризуна на більшій частині ареалу практично винищили. Натомість наприкінці цього ж століття внаслідок створення каскаду водосховищ на Дніпрі та охоронних заходів бобер оселився в плавнях річки Домоткань неподалік села Заріччя (Верхньодніпровський район), у деяких місцях Самарського району обласного центру, а також у горловині старого русла Орелі (Царичанський район).

 

468720498_8950311648379577_9010007473224290940_n

Проте, тварина ця зустрічалася рідко і тому її занесли до регіональної Червоної книги.
Сьогодні чисельність цих гризунів стабілізувалася.
Бобрів бачили навіть на Монастирському острові. У листопаді 2024-го гризуни активізувалися у Верхньодніпровському районі, про що повідомляють у соцмережах.
Зауважимо, що боброва працездатність іноді йде на шкоду людині, що підтверджують багато зоологів.
— Одного разу дорожники ламали пробку у водостоці під дорогою, яку закладали бобри,- розповідає кандидат біологічних наук Олена Пилипко. — Коли через дві доби надійшов сигнал про підтоплення цієї ділянки дороги, дорожники знову навідалися туди і не повірили своїм очам — корок стояв як ні в чому не бувало! Звірячі будівельники акуратно закладали трубу водостоку гілками, паличками, невеликими сухими сучками, і зверху старанно замазували глиною, яку носили з берега річки.

Джерело

Новости Днепра