З початком агресивних воєнних дій у країні на криворізьких підприємствах Метінвесту посилили фокус уваги на навчаннях з ліквідації наслідків кризових ситуацій. Днями комплексне тренування провели на фабриці огрудкування ЦГЗК.
Проведенню навчань за участю співробітників кількох підрозділів гірничо-збагачувального підприємства передувала ретельна підготовка. Найперше, було погоджене місце проведення тренувань та ключові моменти сценарію умовної надзвичайної ситуації. Керівники та спостерігачі, які брали участь у заході, пройшли теоретичне навчання, де оновили знання про комунікації, ролі, обов’язки та порядок дій при ліквідації наслідків лиха.
— При підготовці до тренувань були скрупульозно обрані локації, перевірена територія на наявність небезпечних об’єктів, створений деталізований план та сценарій умовної НС, підготовлений інвентар, засоби імітації, обговорена взаємодія між структурами підрозділів та аварійно-рятувальними службами підприємства. За годину до початку комплексного тренування був проведений інструктаж учасникам та спостерігачам з правил безпеки, їхніх прав та обов’язків згідно зі сценарієм, — розповів головний експерт дирекції з охорони праці, промислової безпеки та екології ГЗК Метінвесту Валерій САВЕЙКІН.
Дії відбувалися на фабриці огрудкування ЦГЗК та на прилеглій до неї території. За легендою, в результаті бойових дій та падіння уламків ворожого БпЛА відбулося знеструмлення підстанції, яка забезпечує електроенергією корпус випалювання. Це спричинило зупинку технологічного процесу. Осколкове поранення ноги отримав машиніст навантажувача. Виникло займання із західного боку корпусу, а уламки літального апарату впали на автодорогу, яка веде до складу вогнетривів. У тренуванні були залучені 35 учасників.
На порятунку «пораненого», який знаходився біля корпусу огрудкування, чітко відпрацювала ланка домедичної допомоги ФОГ. До приїзду медиків працівники, діючи чітко за алгоритмом, наклали на умовно поранену ногу колеги турнікет для зупинки кровотечі. При цьому вголос коментували усі свої дії. На місце події карета «швидкої» прибула менше, як за 10 хвилин від виклику. Правильність дій працівників схвально оцінив спостерігач.
Так само злагоджено і без відхилення від часових рамок технологічний персонал діяв й при відключенні енергоресурсів. На усі джерела електроенергії, що були відключені, були встановлені блокуючі пристрої та інформаційні бірки БМП згідно з регламентом.
Високу оцінку за виконання обов’язків на максимумі отримали члени протипожежних ланок на локалізації займання. Вони оперативно прибули на місце, передусім визначили джерела небезпеки, які могли загрожувати їхньому життю, а далі використали у гасінні вогнегасники з пожежного щита. Також вони забезпечили зустріч та супровід професійним рятувальникам з ВПЧ та вказали їм місце розташування найближчого пожежного гідранта.
Без жодних зауважень з боку спостерігачів відпрацювала команда, яка виявила підозрілий, ймовірно, вибухонебезпечний предмет. Згідно з алгоритмом дій в подібній ситуації, було проведене сповіщення персоналу та оперативна евакуація із зони можливого ураження вибухонебезпечним предметом. Небезпечна територія була огорожена та організований супровід до місця знаходження предмету оперативного взводу ДСНС.
Не менш напруженою була й робота у штабі з надзвичайних ситуацій. Усі члени штабу були максимально залучені у процес керування навчаннями. За словами керівника з ліквідації та локалізації аварії, начальника фабрики огрудкування ЦГЗК Андрія ЖИЛКІНСЬКОГО, члени штабу своєчасно отримували вступну інформацію з місць інцидентів. У комунікаціях з учасниками тренувань були задіяні різні види зв’язку. Загалом колектив фабрики огрудкування гідно впорався із завданням і продемонстрував обізнаність та злагодженість дій.
На завершення комплексного тренування була проведена нарада, де підбили підсумки та розглянули оцінки дій співробітників за напрямками: долікарська допомога, протипожежна робота, вибухонебезпечні предмети, відключення енергоресурсів та робота штабу. Керівник штабу Дмитро Малих подякував усім учасникам тренувань за якісну організацію та проведення заходу.
— Загальна оцінка тренування склала 97% готовності Центрального ГЗК до реагування на надзвичайні ситуації воєнного характеру. Невеличкі погрішності ми пропрацюємо з людьми найближчим часом. Це дуже високий показник навичок наших співробітників. Впевнений, що такий результат став можливим завдяки системній роботі з навчання персоналу безпековим вмінням. Це є необхідністю за життя в умовах повномасштабної війни. Зберегти життя людей й зменшити наслідки кризових ситуацій – це і є головна мета подібних тренувань, — зазначив директор з охорони праці, промислової безпеки та екології ГЗК Метінвесту Юрій РОВІНСЬКИЙ.