Мрія здійснилась! Криворіжець Сергій Попрієнко вирушив на станцію «Академік Вернадський»

Криворіжець Сергій Попрієнко, у складі 28-ї антарктичної експедиції, вирушив на станцію «Академік Вернадський». Довга дорога наших полярників до Антарктики почалася сьогодні, 18 березня, з Києва.

Сергій Попрієнко буде виконувати на станції роботу дизеліста-електрика. Наш земляк давно міряв про цю місію і подавав свою кандидатуру на конкурс, і ось, нарешті, його сподівання справдились. Сергію 49 років. Це буде його перша зимівля в Антарктиді. Він забезпечуватиме технічне обслуговування, ремонт та безперервну роботу електроенергетичного обладнання нашої станції.

 

«Навіть в умовах масштабної війни, ми повинні забезпечувати неперервну роботу нашої єдиної антарктичної станції, адже результати діяльності українських вчених на крижаному континенті важливі для всього світу. Це ціла низка найдовших в Антарктиці метеоспостережень, вивчення зміни клімату, космічної погоди, магнітного поля Землі, озонової діри та ще багато чого. Там ми робимо глобальну науку ХХІ століття і не зупиняємося попри всі спроби ворога відкинути нас у ХХ», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

 

У 28-й УАЕ – 14 учасників: 9 вчених (по 3 на кожен напрям досліджень – біологія, метеорологія, геофізика), лікар, кухар, сисадмін, системний механік та дизеліст-електрик. Вони працюватимуть на станції впродовж року.

 

Перед відправкою, команда зробила в Києві традиційне фото біля пам’ятника Михайлу Грушевському. Знімок вийшов дуже символічним, адже в умовах війни монумент закритий від можливих руйнувань.

 

Попереду в учасників експедиції — тривалий і насичений шлях. Наразі вони їдуть у Польщу, відтак – перельоти до Південної Америки, де в чилійському порту Пунта-Аренас на майбутніх зимівників уже чекає наше судно «Ноосфера». Криголам має доправити на станцію 28-му УАЕ та повернути на «велику землю» 27-му УАЕ, яка вже рік відпрацювала в Антарктиді, — розповіли в Національному антарктичному центрі.

 

Побажаємо нашому земляку та всій експедиції успішної зимівлі на крижаному континенті!

Фото: Алекс Заклецький.

Джерело

Новости Днепра