Вони не відповідають стандартам безпеки – міський голова
Питання кількості та якості укриттів у Павлограді обговорювалось під час розширеного засідання за участі депутатів різних рівнів, керівництва міста й району, керівників підприємств.
Говорилось зокрема про облаштування укриття в дитячому парку. Відповідне звернення до міського голови надійшло від одного із закладів громадського харчування, що розташоване на території парку.
— До нас звернувся один закладів фаст-фуду, розписали на два листи обов’язки місцевої влади, що ми зобов’язані забезпечити людям безпеку. Так зобов’язані, я згоден. Але ж знову таки, по-перше, де на території парку збудувати укриття? Це хіба що повністю викорчувати дерева, збудувати укриття, потім висадити ці дерева. Пропонують модульні споруди. Я наголошую, вони не сертифіковані, вони не дозволені для використання, як укриття. Там, де вони навіть встановлені, наприклад у Дніпрі, хто бажає, може поїхати подивитись, що люди зробили з цих укриттів. Там туалет з цих блоків і ніхто туди уже не заходить, бо воно просто знищено, загажене. Бо там треба когось ставити, напевне, з автоматом, щоб контролював, хто заходить та виходить. Тоді, можливо, якийсь би порядок ще був. А так неможливо, ламають двері, зламують вночі, перетворюють його на незрозуміло що. Тому встановити його навіть в дитячому парку, хто на себе візьме відповідальність? Та й воно не задовольнить. Ну скільки зайде в це укриття? Ну 20 людей. Знову ж таки, потрібно туди витяжку, вентиляцію, туалет, воду, електрику. Нам пропонували, щоб ми купували такі бетонні споруди, але ми не можемо купити їх за бюджетні кошти, встановити десь в наших закладах, тому що вони не відповідають нормам безпеки, тому ми їх не закуповуємо та не встановлюємо, – сказав міський голова Анатолій Вершина.
Довідково
На сьогодні в Павлограді 31 сховище та 35 найпростіших укриттів. У найкращому стані захисні споруди на залізничному вокзалі, на території Павлоградводоканалу та підприємства «Молочний дім».