Місто допомагає підприємцям, щоб у Кривому Розі з’явились нові робочі місця 

Головною державною грантовою програмою для стимулювання бізнесу в умовах війни є урядовий проєкт «єРобота», що включає програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу «Власна справа», грантів на створення й розвиток переробних підприємств «Новий рівень».

Із переможцями грантової програми, які отримали кошти та вже проводять підприємницьку діяльність у Довгинцівському районі, поспілкувався в. о. міського голови Юрій Вілкул.

 

Міська влада Кривого Рогу у партнерстві з Центром зайнятості та Ощадбанком проводять із суб’єктами господарювання зустрічі та семінари щодо можливості участі в грантових програмах, де надаються роз’яснення та консультації, супровід від написання гранту до його захисту.

 

«Ми проводимо системну роботу з підтримки малого та середнього бізнесу і це має свій результат – за державною програмою 62 суб’єкти господарювання отримали гранти на ведення господарської діяльності майже на 30 млн грн. Ми прагнемо допомогти підприємцям, щоби до Кривого Рогу залучалися ресурси для розвитку місцевого бізнесу, створювалися нові робочі місця. У цьому році вже створено майже 200 робочих місць. Крім того, зараз особлива увага приділяється ветеранам та учасникам бойових дій, які повертаються до цивільного життя. У місті для зручності Захисників, Захисниць та членів їхніх родин працює офіс «Я-Ветеран», який надає понад 570 видів адмінпослуг. Серед них є реєстрація ветеранів та членів їхніх сімей для отримання практичної офлайн допомоги з подання заявки на грант із започаткування та розвитку власного бізнесу. Криворізькі підприємці реалізовують себе у виробництві продуктів, комбікормів, роздрібній торгівлі продовольчих товарів, можуть відкрити об’єкти з надання побутових послуг та закладів ресторанного господарства, спортивні та реабілітаційні центри. Адже, у цей надзвичайно складний час, людям потрібна робота та розвиток і саме на це спрямовані грантові програми», — зазначив Ю.Вілкул.

 

 

Очільник міста зустрівся з двома цьогорічними переможцями програми, які отримали грантову підтримку до 250 тис грн на розвиток власного бізнесу.

Масажист-реабілітолог Арман Бадалян з 2020 року зареєструвався як підприємець та відкрив свій масажний кабінет. Згодом відкрив ще реабілітаційний центр «Kinezio». У 2023 році, попри ризики для бізнесу під час воєнного стану, відкрив ще один реабілітаційний центр.

Як розповіла адміністраторка Карина, коли вони дізналися про початок дії державної програми «єРОБОТА», вирішили взяти участь у конкурсі і після успішного захисту своєї бізнес-ідеї отримали підтвердження про грантову підтримку. За ці кошти придбали тренажер та лавку для кінезіотерапії, гіперекстензію регульовану та меблі для приміщення, що дозволило розширити можливості центру. Крім того, створено 2 робочих місця.

 

«На сьогодні у новому центрі працює 9 співробітників, серед них — практикуючі лікарі, масажисти та консультанти. Наші лікарі надають послуги для всіх вікових категорій. У нас можна отримати консультації реабілітолога, невролога, нейрохірурга, ортопеда-травматолога. Крім того, надаємо лікувальні процедури: акупунктура, ударно-хвильова терапія, ультразвук, лікувальні блокади та різні види масажу. Також у нас є тренування у залі: стретчинг та кінезіо (ЛФК). Хочу зазначити, що наші центри соціально-орієнтовані. Для ветеранів та учасників бойових дій надається знижка на послуги у розмірі 50 %»,- підкреслила Карина, адміністраторка центру.

 

Приватний підприємець Антон Резвін у 2017 році відкрив спортивний клуб «Cross gym», у 2020 році разом з партнером відкрили ще один заклад. У 2023 році відкрили новий клуб на мікрорайоні «Східний-2».

 

«Ми з другом і партнером дізналися про можливість отримання грантової підтримки від держави у відділі розвитку підприємництва Довгинцівського райвиконкому. Після успішного захисту своєї бізнес-ідеї отримали на розвиток власного бізнесу 250 тис грн. На ці кошти ми купили тренажери для обладнання спортивного клубу та створили 2 робочих місця. На сьогодні, у нашому новому спортивному клубі працюють 3 наймані працівники. Тепер у нас на мікрорайоні «Східний-2» функціонує сучасний спортивний клуб із кафе, в якому мешканці мікрорайону можуть підтримувати свою фізичну форму. Я і мій партнер по бізнесу є учасниками бойових дій, тому вирішили, що ветерани та УБД будуть безкоштовно тренуватись у всіх наших спортивних клубах. Крім того, плануємо надавати абонементи 10 дітям із соціально-вразливих верств населення. Також, добре розуміючи, наскільки ворог підступний і що цієї зими можуть бути тривалі відключення світла, ми плануємо відкрити Пункт зарядки та обігріву, щоб наші відвідувачі відчували себе комфортно», — сказав співвласник спортклубів Павло Годько.

Джерело

Новости Днепра