Міць і краса металургії. У криворізькому центрі «ЯМаріуполь» відкрилась унікальна виставка

«Сталеві герої: металургійна міць Маріуполя та Кривого Рогу». До Дня працівників металургійної  і гірничодобувної промисловості  в Центрі «ЯМаріуполь» сьогодні відкрилась унікальна виставка. Її відвідувачів запрошують зануритись у світ важкої промисловості, побачити красу й силу металургії крізь об’єктиви  маріупольських талановитих фотографів. Організували виставку Центр «ЯМаріуполь», Інститут розвитку міста та міський історико-краєзнавчий музей.

Виставка об’єднує кілька локацій: онлайн-екскурсії, фото і відео експозиції, експонати міського історико-краєзнавчого музею і колекцію книг про Кривий Ріг.

 

«Ми привезли з собою окуляри віртуальної реальності, щоб відвідувачі виставки мали можливість на власні очі побачити металургійне виробництво: сталеплавильне, коксохімічне, прокатне. Побувати онлайн в кар’єрі, на відвалі, які є похідними об’єктами добувної промисловості. На особливу увагу заслуговує виставка маріупольських художників, роботи яких демонструють  звитягу та важку працю металургів Маріуполя», — розповідає начальниця відділу розвитку  туризму Інституту розвитку міста Анна Літвінчук.

 

Нам важливо пам’ятати нашу спадщину і історичне коріння, — підключається до розмови директор центру «ЯМаріуполь» Володимир Курський.

 

«Металургійна промисловість була дуже розвинута у Маріуполі. Ваше й наше міста– два потужних промислових гіганти. Фото й картини на виставці це показують наочно: сам процес металургійного виробництва, цехи, людей. Загалом виставка об’єднує 6 експозицій. Це згадка про наш Маріуполь і нам це приємно», — каже  пан Володимир.

 

Олег Носенко — у Кривому Розі з квітня 2022 року. Більше двох десятків років пропрацював провідним фахівцем компанії Метінвест, яка займалась  ремонтом металургійного обладнання.  Всі підприємства Маріуполя знав, як свої  5 пальців.

 

«14 березня 2022 року в гаражі знайшов свій старенький радіоприймач. Насилу вдалося його налаштувати. Перша новина, яку почули – від Ірини Верещук: «Перша колона з Маріуполя прорвалась до Запоріжжя». Ввечері того ж дня до нас на подвір’я полетіли міни. Рознесли сараї, город. І я прийняв рішення – виїжджати. 15 березня ми завантажились в машину, нічого із собою не брали. Підхопивши людей на вулицях, поїхали…» — згадує пан Олег.

 

На першому нашому блокпості в Оріхові не витримали – плакали, обіймались  з українськими військовими, раділи неймовірно.

 

«Низький уклін цим людям в Оріхові.  Ми там перший раз за місяць скуштували хліб, цивільно чаю попили, а не з вогнища на вулиці. Нас там так зустріли, нагодували…»

Болісне нагадування про Маріуполь – робоча роба, в якій Олег Носенко прийшов на виставку.

 

«Чому я в ній? В Маріуполі ми вдягали на себе, все, що могли. Вночі -12. Підвали, бетон. В ній я і тікав з рідного міста. Моя фуфайка – раритет на цій виставці».

 

Пан Олег непохитно вірить у визволення Маріуполя, водночас щиро дякуючи криворіжцям – за їхню гостинність, доброзичливість і розуміння.

 

Триватиме виставка  з 20 по 27 липня — з 8:00 до 18:00 години. Приходьте, знайомтесь і …пам’ятайте про Маріуполь, — запрошують організатори.

 

Джерело

Новости Днепра