У Кривому Розі триває реалізація проєкту «Впровадження психологічної допомоги». Сьогодні представники міської влади, військові й фахівці обговорили результати та подальші напрямки роботи щодо підтримки ментального здоров’я криворіжців.
«За завданням голови Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула ще минулого року ми почали створювати в місті систему психологічної, медичної допомоги як військовим, так і їхнім родинам, а також всім іншим містянам. Зокрема, було створено гарячу лінію психологічної допомоги, у 5-ій міській лікарні було створено перший в Україні Центр реабілітації військових із сучасним обладнанням, в 11-ій лікарні працює радонове відділення. Також Рада оборони відправляє родини військових на відпочинок і реабілітацію за кордон. Ми продовжуємо співпрацювати з міжнародними організаціями й долучаємося до різних всеукраїнських проєктів. Наприклад, цьогоріч Кривий Ріг першим в Україні реалізував проєкт до Всесвітнього дня психологічного здоров’я. Зокрема, провели спортивно-розважальний захід разом з ФК «Кривбас» для родин військових та переселенців», — зазначив заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін.
27 травня 2022 року в Кривому Розі почала працювати гаряча лінія психологічної допомоги 0 800 300 265. На лінії працюють 29 фахівців – психологів і лікарів-психіатрів, які пройшли відповідну підготовку. Станом на сьогодні спеціалісти прийняли вже понад 800 звернень.
«Здебільшого це звернення людей, які переживають через війну. Це як самі військові, так і їхні рідні. Військовим необхідно виговоритися, розповісти те, чим вони не можуть поділитися з різними, щоб їх не травмувати. Поранених турбує повернення до нормального життя, стосунки в родині. Проблеми дружин військових пов’язані зі страхом невизначеності, тривожністю, депресивними розладами тощо. Так, це непросто подзвонити й розповісти про те, що болить. Тому ми ще раз хочемо нагадати про те, що в нас є гаряча лінія, і всі, хто потребує допомоги, можуть звертатися», — розповіла психолог-волонтер, консультант Центру професійного розвитку педпрацівників Юлія Якубовська.
Фахівці оцінюють стан людини й надають відповідну допомогу. За необхідності скеровують до лікаря-психіатра, який може призначити медикаментозне лікування. Також у кожному районі міста працюють групи психологів для надання екстреної психологічної допомоги у разі надзвичайних ситуацій.
Гаряча лінія психологічної підтримки 0 800 300 265 працює щодня з 9:00 до 21:00.
«Я на власному досвіді переконався в необхідності психологічної допомоги. Навіть сам маючи психологічну освіту, після поранення я довго не міг зрозуміти, що зі мною відбувається. Тому я дуже вдячний фахівцеві, якому я зміг відкритися й вирішити свою проблему. За кордоном це давно вже нормально практика, коли люди мають не лише сімейного лікаря, стоматолога, а ще й психолога. Дуже важливо, щоб люди не боялися, вчасно зверталися до спеціалістів. Щоб перемогти, ми маємо бути здорові не лише тілом, а й душею», — зазначив заступник командира в/ч 3011 полковник Олександр Пискун.