Лікарні без кондиціонерів у палатах не зможуть укладати угоди з НСЗУ

Міністерство охорони здоров’я України зобов’язує всі медзаклади встановити кондиціонери у палатах денного стаціонару

Щорічно НСЗУ (Національна служба здоров’я України) укладає або продовжує контракти з медустановами, які надають українцям послуги в рамках програми медичних гарантій. Для підписання договору з НСЗУ установи повинні відповідати низці вимог, які стосуються як наявності ліцензій, рівня підготовки фахівців, так і матеріально-технічного оснащення.

Перелік критеріїв постійно розширюється, днями прес-служба МОЗ оголосила чергову вимогу: адміністрації лікарень, клінік, медцентрів, які мають намір контрактуватися з НСЗУ, доведеться купити кондиціонер у кожну палату стаціонару, а також в ординаторські.

На сьогоднішній день усі заклади охорони здоров’я, які раніше уклали контракт з НСЗУ, відповідають цим вимогам, а ось кондиціонерами поки обладнано тільки 12% палат.

Згідно з коментарем глави МОЗ Віктора Ляшка, лікарням і медичним центрам належить вишукувати кошти на їх покупку та встановлення у власному бюджеті. За словами міністра, держава займається фінансуванням більш масштабних і дорогих проєктів, виділяє з держбюджету кошти на придбання високотехнологічного діагностичного, хірургічного обладнання, реконструкцію будівель і приміщень відповідно до сучасних стандартів. А створення комфортних умов перебування в палатах – посильне завдання для самих медустанов.

За оцінками Нацслужби, загальна кількість палат у лікарнях контрактної мережі – 54 тисячі, з них 7 тисяч вже обладнано кондиціонерами, й інші теж можна обладнати, адже на рахунках українських лікарень зараз в цілому акумульовано близько 23 млрд. грн.

Новости Днепра