Кривий Ріг взяв участь в роботі Міжнародної офлайн-платформи з медичного відновлення України

Донорство та інвестиції. Кривий Ріг взяв участь в Міжнародній офлайн-платформі з медичного відновлення України  — ReBuild Ukraine: Health & Rehabilitation.  Виставка-форум  відбулась  у Варшаві наприкінці червня, участь в ній взяли впливові європейські партнери з Чехії, Великобританії, Голландії, Німеччини, Словаччини, Швеції, Великобританії і Південної Кореї.

Йшлося про створення в Україні ефективної мережі реабілітаційних, відновлювальних лікувальних центрів, центрів з протезування, відділень з реконструктивної хірургії, а також модернізації медичних установ, які діють зараз, та відбудови, зруйнованих війною лікарень.

 

Донорами мають виступити наші міжнародні партнери, які уважно вивчають український досвід в реаліях війни. В першу чергу, йдеться про відновлення людського потенціалу країни та відбудову медичної інфраструктури на рівні громад та країни, — розповідає заступник міського голови Костянтин Бєліков.

 

«Зараз Кривий Ріг  став потужним хабом  на перетині  шляхів Запорізької, Миколаївської і Херсонської областей. Адже  йдеться про медичну допомогу населенню не тільки міста, а й прилеглих районів. Партнери дуже зацікавились співпрацею з нами.  Ми показали вже напрацьований досвід, починаючи з 2014 року, і особливо  з початку повномасштабної війни. Це важливий аргумент», — підкреслює Костянтин Бєліков.

 

ReBuild Ukraine: Health & Rehabilitation об’єднав три складові відновлення сфери охорони здоров’я: перша — близько 30 українських медичних проєктів та громад, друга — понад 100 виробників медичного обладнання, і третя — більш ніж 300 міжнародних фінансових інституцій (державних і приватних), які пропонують донорське фінансування медичних проєктів, а також представників державних органів, лікарів, дистриб’юторських компаній та інших зацікавлених сторін.

 

Делегація з Кривого Рогу мала кілька зустрічей з представниками міністерств Чехії, Словаччини та Швеції, які підтвердили свою зацікавленість у співпраці саме з нашим регіоном.

 

«Також ми працюємо з Асоціацією виробників медичного обладнання Франції. Перший тур перемовин вже провели. До слова, всі ці компанії  і організації — із світовим  досвідом, втілюють у життя дуже багато проєктів з протезування, реабілітації та  діагностики.  Паралельно йдеться про такі проєкти, як підвищення якості питної води у нашому регіоні. Цим вони теж зацікавились», — пояснює Костянтин Бєліков.

 

З 2017 року у Кривому Розі діє центр реабілітації на 70 ліжок. Програма ця продовжує розвиватися. На 2024 рік з міського бюджету — на відбудову, капітальний ремонт, реконструкцію і придбання сучасного обладнання для відділень реабілітації передбачено  38 млн грн, — каже очільник міського управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко.

 

«На форумі розглядалося декілька медичних питань.  Реконструктивна хірургія — протезування, реабілітація і відновлення постраждалих.  А також модернізація лікувальних медичних закладів під нагальні потреби. Відбулись цікаві зустрічі  і ми сподіваємось, що та система, яка розбудовувалась у Кривому Розі з 2017 року,  буде мати нові напрямки. Нам є чим займатися і медична спільнота це розуміє. Вони  переймаються нашими проблемами і готові співпрацювати з нашим містом», — зазначив  К.Мурашко.

 

Міжнародні партнери з Франції і Чехії схиляються до того, що  такі питання слід вирішувати безпосередньо на місці. Тому мають намір відвідати Кривий Ріг наприкінці липня.

Джерело

Новости Днепра