Кривий Ріг є прикладом з реабілітаційного відновлення воїнів, — Верещук

Реабілітація у сучасних умовах: віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук відвідала криворізький центр медичної реабілітації.

 

Колишній солдат одного з бойових артпідрозділів Владислав лікується у реабілітаційному центрі вдруге. У нього — численні осколкові поранення. Щодня проходить безліч процедур.

 

«Набагато краще себе відчуваю, ніж перший раз, коли вперше потрапив. На ногу наступаю, ходжу і з однією милицею, а не з двома. Цей центр, хоча мені і ні з чим порівняти, все одно один з кращих», — ділиться учасник бойових дій, пацієнт центру медичної реабілітації Владислав.

 

Олександр у центрі — вперше. Зазнав важкого поранення під Авдіївкою. Ліва рука майже не рухалася. Минуло два тижні, і у лікуванні намітився певний прогрес.

 

«У мене пальці неробочі були, зараз наполовину згинаються. Вправи всілякі, еспандери, щоб пальці розтягувалися в різні боки», — перераховує військовий.

 

З такими пацієнтами, як Владислав і Олександр, працюють ерготерапевти. Вони допомагають людям з функціональними порушеннями відновити навички самообслуговування.

 

«Ми ручну розробку робимо, використовуємо для занять різні  прилади —  резинку, еспандери, м‘ячики, прищіпки, силометри», — говорить лікар-ерготерапевт центру медичної реабілітації Валентина Заєць.

 

Сьогодні у Кривому Розі діє 7 реабілітаційних відділень, утворюється ще одне. Лікування та реабілітацію в місті  вже пройшли майже 30 тис військовослужбовців.

 

«Крім сучасного ремонту тут буде одне з кращих в Україні обладнання — на рівні європейських стандартів. Для нових відділень виділено 39,2 млн грн з міського бюджету.  Завдяки налагодженій нами співпраці понад  400 тис євро на обладнання  відділення надасть Чехія, а також Rotary International —  близько 170 тис. доларів», — зазначив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

 

Разом з віце-прем‘єр-міністеркою  України Іриною Верещук Олександр Вілкул відвідав Центр медичної реабілітації – один з найпотужніших в місті.

 

Особливо урядовицю зацікавили сучасні методи лікування та реабілітації важких пацієнтів. Передусім тих, хто має поранення, пов‘язані з ураженням хребта.

 

«У нас на базі центру працює мультидисциплінарна команда. Це – лікарі- реабілітологи, функціонали, терапевти і психологи, невропатологи, за потреби залучаються травматологи. Ми намагаємося відновити втрачені, після поранення, функції наших військових і маємо гарні результати», — розповідає лікар фізичної і реабілітаційної медицини центру медичної реабілітації Наталія Мовчан.

 

Цей реабілітаційний центр є одним із найпотужніших медичних відділень подібного профілю в Україні. Він розрахований на сімдесят ліжок. З початку повномасштабної війни тут пройшли реабілітацію близько тисячі людей.

 

З часом постало питання про розширення центру. Зараз проводиться капітальний ремонт додаткового реабілітаційного відділення на тридцять шість місць.

 

«Зараз закінчуються ремонтні роботи і ми закупаємо обладнання —  сучасне, щоб надавати реабілітаційну допомогу на сучасному рівні», — підкреслила медична директорка міськлікарні  Тетяна Хакімова.

 

Ірина Верещук підкреслила: нині реабілітації потребують усе більше військових. А тому потреба у створенні таких центрів зростає. І Кривий Ріг у цьому плані показовий.

 

 

«Нам важливо було побачити, як формується мережа ребцентрів, адже Кривий Ріг є територією, куди зі всієї України призжають поранені захисники і захисниці. Станом на сьогодні в Кривому Розі вже діє сім ребцентрів і восьмий відкриють до Дня Незалежності. Я дуже дякую владі міста, владі області, які разом знаходять кошти на співфінансування, шукають кошти у міжнародних донорів. І це завжди хороші і якісні проєкти», — підкреслила урядовиця.

 

 

Джерело

Новости Днепра