Концерти, вистави, благодійність: культурний фронт Кривого Рогу працює на перемогу

Велика місія мистецтва.  У Кривому Розі відзначили працівників галузі культури і майстрів народного мистецтва.  Напередодні професійного свята їх привітав в.о. міського голови Юрій Вілкул.  Кращих відзначили міськими  нагородами.

«Сьогодні культура стала рушійною силою, здатною підтримати духовний стан криворіжців та бойовий дух наших захисників. Кривий Ріг активно впроваджує у життя нову ветеранську політику.  Йдеться не лише про допомогу міста, а й психологічну адаптацію ветеранів до цивільного життя. Задля цього працівники закладів культури і об’єднали свої зусилля. Щиро дякую за кожен ваш благодійний концерт, виставу, кожен захід, який ви проводите, щоб підтримати нашу армію. Це – неоціненно. Дякую, що ви вірні своїй професії  і підтримуєте дух незламності і віри в Перемогу!» — зазначив Юрій Вілкул.

 

У Кривому Розі збережена мережа культурних закладів. Це — близько 80 установ. Це 10 Палаців культури, 18 мистецьких шкіл, 3 театри, 46 бібліотек, міський виставковий зал, історико-краєзнавчий музей та дві його філії. Тільки з початку року у місті організовано 18 фестивалів та конкурсів, що об’єднали учасників з усієї України та навіть з-за кордону.   

 

У переддень професійного свята у Кривому Розі щиро вітали тих, хто своєю щоденною працею наповнює джерела духовності Кривбасу. А це близько 2 тисяч чоловік.

 

«Кожного  дня,  у нашому   промисловому мегаполісі ми відчуваємо вашу творчу енергетику.  І це є не тільки підставою пишатися вами, але й запорукою подальшого культурного розвитку Кривого Рогу»,- підкреслив Ю. Вілкул.

 

«Терапія мистецтвом» –  це про діяльність криворізьких Палаців культури. Сьогодні тут діють 170 аматорських колективів, займаються близько 5 тисяч учасників. 65 колективів мають звання «зразковий» та «народний». У 18 мистецьких школах навчається понад 6,5 тисяч дітей.  

 

Велика місія покладена на мистецьке слово, що звучить зі сцени трьох професійних театрів, два  з яких – академічні.

 

Попри труднощі воєнного стану, театри вже показали понад 300 вистав, зокрема 7 прем’єрних, які переглянуло близько 20 тисяч глядачів.

 

Громадськими центрами в роки війни стали криворізькі бібліотеки. Сьогодні в них можна безкоштовно скористатися Інтернетом, зарядити мобільні пристрої, почитати журнали, газети, отримати актуальну інформацію щодо контактів гарячих ліній для внутрішньо переміщених осіб, безоплатну правову допомогу, юридичні консультації та інше.

 

Місцем культурного відпочинку залишається для криворіжців і міський виставковий зал, де лише в цьому році  провели понад два десятки виставок.

 

«Цього року усі наші заклади культури активно долучилися до мистецько-патріотичної акції «Єднаймося заради Перемоги КР 2024», організатором якої стала міська Асоціація «АРТ-культура» та організували низку заходів на підтримку  захисників. Проведено близько 300 заходів у ході культурного та мистецького благотижнів. Ми розуміємо, що у цей напружений  час важливо не падати духом, бути сильними і саме творчість, мистецтво допомагають людям не зламатися, не втратити надії, а йти вперед до спільної мети — нашої Перемоги!»,- зазначила заступник начальника управління   культури Валентина Юшкова.

 

 

 

Джерело

Новости Днепра