Компанія Boeing пробачила дніпровським ракетобудівникам борг за проект «Морський старт»

Корпорація Boeing оголосила, що звільняє українські компанії від зобов’язання у $200 млн, пов’язаного з проєктом «Морський старт». Про це у Twitter повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль і подякував американським бізнесменам.

— Дякую за важливе рішення на підтримку України. Розраховуємо на співпрацю та розвиток інвестицій компанії в Україні, — написав Шмигаль.

Морський старт

Як відомо саме дніпровські КБ «Південне» та ПО «Південмаш» були партнерами Boeing у проекті «Морський старт». Їм належало 15% акцій. У 2019 році вони програли суд у справі про банкрутство консорціуму «Морський старт», але борг не сплатили.

«Морський старт» був створений у 1995 році для запуску ракет Зеніт-3SL з плавучого космодрому. Крім американської корпорації та дніпровських ракетобудівників в нього входили російська РКК «Енергія» та норвежська Aker Solutions. Sea Launch здійснив 32 успішних запуски, 3 закінчилися невдачею. Але у 2009 році стикнувся з фінансовими труднощами і сповістив про банкрутство. Пізніше борги погасила Boeing і звернулась до партнерів з вимогою компенсувати свою частку боргів.

Джерело

Новости Днепра