Колцентр із Дніпра ошукав іноземців на 65 мільйонів крон: відео затримання

Колцентр із Дніпра ошукав іноземців на 65 мільйонів крон: відео затримання Об'язковою умовою для працевлаштування було знання іноземної мови

Олексій Александров

Правоохоронці Україні спільно з чеськими колегами викрили міжнародну злочинну організацію. Лідери та учасники організації мали чітко розподілені ролі. Одні займалися фінансами, а інші — легалізацією коштів та пошуком нових працівників. Обов’язковою умовою для “працевлаштування” було знання іноземної мови. 

Гроші у потерпілих виманювали за допомогою телефонних дзвінків. Постраждалим шахраї представлялися співробітниками банку і повідомляли людям, що їх рахунки начебто зламали. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на телеграм-канал офісу Генерального Прокурора України

Таким чином людей змушували переказувати кошти зі “зламаного” рахунка на інший “безпечний”. Щоб у людей не виникли сумніви, шахраї використовували методи зміни телефонного номера на потрібний, і людей складалося враження, що їм надходять дзвінки з телефону служби підтримки, банку, поліції тощо.

Подібні колцентри були у Дніпрі, в якому працювали понад 20 чоловік. Його координував громадянин Чехії. Наразі поліція затримала двох організаторів та 5 учасників. Відомо, що від дій шахраїв постраждали 300 громадян Чехії. Сумарно завдані збитки оцінюються щонайменше у 65 мільйонів чеських крон. Відео затримання порушників опублікувала пресслужба МВС.

Telegram oembed: https://t.me/mvs_ukraine/24537

Нагадаємо, що у Дніпропетровській області викрили шахрайську схему, завдяки якій могли зірвати опалювальний сезон. Також ми публікували корисні поради, як не стати жертвою шахраїв від поліції Дніпра. Окрім того, писали, що в Україні викрили масштабну російську фінансову піраміду майже на 40 мільйонів доларів. 

Джерело

Новости Днепра