Яку допомогу отримують переселенці, що знайшли притулок у Павлограді

Згідно з офіційною статистикою у Павлограді проживає 15 тис. 631 ВПО

З них 11 тис. 705 приїхали з початку повномасштабної війни. І то лише офіційна статистика. За неофіційною – в місті близько 20 тис. переселенців.

Ця цифра постійно змінюється, бо люди продовжують прибувати. Лише за 20 днів жовтня із зони бойових дій в місто приїхали 583 особи. Зараз чимало людей приїздять із Нікополя, Марганця, Бахмута.

Кожен переселенець, який приїздить в місто отримує харчовий набір. Кошти на їх придбання виділені з міського бюджету. 

«З початку війни за дорученням міського голови у програму соціального  захисту населення був внесений розділ — допомога харчовими продуктами евакуйованому населенню. З міського бюджету були виділені кошти і кожен переселенець, що приїздить до Павлограда віком від 2 років отримує харчовий набір від управління соцзахисту. Цей набір змінюється. На початку війни було важко закупити продукти. Зараз цей набір трохи ширший. На сьогодні таку допомогу отримали майже 11 тис. ВПО. Раніше ми давали один на родину, то зараз один набір на людину від 2 років. Також був створений чат «Павлоград допомагає» у телеграм-каналі. Ми в управлінні соцзахисту підписуємо їх, допомагаємо реєструватись на цей чат. І всю інформацію для переселенців  туди скидаємо і вони  знають де видається допомога, які фонди приїздять», – розповіла директорка Управління соціального захисту населення Павлограда  Олена Герасименко.

Окрім того, кожен переселенець  отримує державну допомогу: 2 тис. грн – дорослі та 3 тис. грн – діти та люди з інвалідністю. Активно допомагають також і Благодійні фонди. Міська влада активно долучила близько десяти Благодійних фондів та Червоний хрест.  

В основному допомогу благодійники спрямовують для переселенців, котрі приїхали  в місто з лютого 2022 року.  

«Благодійні фонди в основному надають допомогу людям, що втекли від повномасштабної війни у 2022 році. Вони вказують на яку категорію розрахована допомога.  Вони вважають, що люди, які приїхали у 2014 році уже змогли соціалізуватись, інтегруватись і вони не потребують такої допомоги, як  люди, які тільки приїхали. В цьому є сенс», – розповіла заступниця міського голови Аліса Рябова.

Вона також додала, що один Благодійний фонд вирішив надати допомогу не лише  переселенцям, а й місцевим мешканцям з розрахунку 420 євро на одного члена господарства.  Серед павлоградців таку допомогу отримали  інваліди 1 і 2 групи та діти-інваліди.

 

Новости Днепра