Через постійні відключення світла українці почали масово запасатися повербанками. Купувати пристрій необов’язково – його можна зробити і власноруч у домашніх умовах. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний», посилаючись на Obozrevatel.
Щоб зробити повербанк самостійно, знадобляться акумулятори (наприклад, старі з електронних сигарет) або батарейки АА, а також спеціальна плата, перетворювач, мідні дроти та паяльник.
З чого складається повербанк:
- Плата із захистом від перезарядки. Повинна мати захист від перезаряду, від короткого замикання та від перевантаження. Пристрій збирається на основі мікросхеми і потрібний для того, щоб вчасно припиняти зарядку. Плату можна купити в магазині електроніки або онлайн-маркетплейсі. Ціна – до 200 грн. Підвищуючий перетворювач може бути у вигляді плати, до якої потрібно припаювати дроти, або у вигляді плати вже з встановленим USB-роз’ємом. Коштують вони близько 200 грн.
- Акумулятори (батареї). Їх можна дістати з ноутбуків, електронних сигарет, уживаних телефонів. Також підійдуть алкалінові батареї стандарту АА або ААА.
- Провід;
- Корпус. Можна не лише знайти в інтернет-магазині, а й переробити з готового корпусу від непотрібного гаджета.
Як зібрати повербанк з акумуляторів
- Розмітити корпус за розмірами компонентів та зробити отвори по розмітці.
- За допомогою паяння з’єднати паралельно акумулятори (жало паяльника має бути масивним, а паяти потрібно швидко, щоб не пошкодити АКБ). Акумулятори з’єднуються «плюс» до «плюсу».
- Зміцнити конструкцію із батарей скотчем, ізолентою або термоклеєм, встановити її в корпус.
- Встановити модуль заряду в корпус, припаяти акумуляторну батарею до модуля заряду.
- Встановити перетворювач, з’єднавши його з модулем заряду через кнопку включення. Якщо на платі перетворювача є USB-роз’єми, на цьому виготовлення зарядного пристрою можна вважати закінченим. Якщо такого гнізда немає, його треба припаяти. Для цього до роз’єму припаюються плюсовий та мінусовий вихід плати перетворювача.
Як зібрати повербанк з батарейок
- Алкалінові батарейки АА або ААА потрібно встановити попарно в картонні коробки, батарейки розташовуються полюсами в одному напрямку. Для збільшення ємності та напруги рекомендується збирати 3 банки.
- З’єднати контакти в паралельний ланцюг, припаявши провідники.
- Встановити отримані банки у відповідну коробку з картону або пластику, а потім з’єднати ланцюги послідовно, що дозволить отримати на виході напругу 4,5 В.
- Розмістити в кожусі роз’єм USB, який безпосередньо підключається до виводів пальчикових батарей. Колодка кріпиться до корпусу або вільно розміщується на сполучних електричних кабелях. Встановлення контролера заряджання не потрібне, оскільки елементи живлення не підтримують відновлення ємності.
- Закріпити компоненти термоклеєм.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, як переселенцям у Дніпрі та області не платити за комуналку.