Майнове страхування в Україні лише розвивається й набуває попиту. Проте страхування квартири чи будинку вже доступне — компанія ARX пропонує комплексну програму, що захистить ваше житло від протиправних дій та стихійних лих. Що ж варто знати про цей вид страховки?
Що можна застрахувати та від чого?
Коли живете в багатоповерховому будинку, не можете бути впевнені в безпеці свого житла через близьке розташування сусідів. Наприклад, ви спокійно працюєте вдень в офісі, а в цей час сусідка зверху забуде вимкнути кран із водою.
Страхування майна допомагає захистити своє житло. Якщо трапиться страховий випадок, ви зможете отримати кошти й зекономити власний бюджет. Що можна застрахувати:
— внутрішнє оздоблення житла, зокрема двері й вікна;
— конструкції та комунікації;
— меблі, побутову техніку, предмети інтер’єру, одяг;
— власну відповідальність перед сусідами.
Що стосується останнього пункту, то це така собі автоцивілка, але в межах будинку. Тобто якщо з вашої вини зіпсується майно сусідів, страхова відшкодує збитки. Від чого можна захистити житло:
— пожежа, вибух, задимлення;
— дія води, затоплення;
— протиправні дії (крадіжка, розбій, злом);
— удар блискавки та інші стихійні лиха.
Отже, якщо вас затопили і через це постраждали ламінат і телевізор на стіні, страховка покриє збитки.
Що врахувати під час оформлення договору?
Обов’язково в договорі страхування звертайте увагу на страхові випадки й виключення. Наприклад, якщо самі забули закрити кран із водою, то на відшкодування збитків вашому майну не варто й чекати. А от якщо прорвало трубу — варто.
Також обов’язково дивіться строки початку страхової відповідальності. Іноді шахраї намагаються отримати сьогодні поліс, а завтра заявити про страховий випадок, тоді як угода починає діяти, наприклад, за п’ять днів.
Цінні папери, дорогоцінні камені, рукописи й картини зазвичай є виключеннями — заподіяну шкоду не компенсують.
Отже, страхування житла — правильне рішення, що вбереже вас від зайвих витрат. Однак під час оформлення страховки уважно вивчайте договір.