Як залишатися на зв’язку, коли мобільні мережі працюють з перебоямим

Як залишатися на зв’язку, коли мобільні мережі працюють з перебоямим Як залишатися на зв'язку в екстрених ситуаціях

Антон Мачула

Ворог продовжує бити по інфраструктурі України. Часом, зі зникненням електроенергії зникає і мобільний зв’язок та інтернет. Утім, навіть якщо вам не вдається «зловити» сигнал вашого оператора — є декілька способів вийти з ситуації.

Спробуйте підключитися до національного роумінгу, скористатися SMS-повідомленнями, завантажити офлайн-месенджери та полегшені версії застосунків. Це дозволить у скрутній ситуації залишатися на зв’язку з близькими та викликати екстрені служби, — повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Дніпропетровської ОВА.

«Коли мобільні мережі працюють з перебоями, є декілька варіантів, як залишатися на зв’язку. Зокрема, можна скористатися національним роумінгом. Безкоштовно підключитися до будь-якого оператора, що є у зоні дії вашого пристрою. Зможете навіть «зловити» 2G інтернет», – зазначив заступник голови Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

Для цього в налаштуваннях вимкніть автоматичний вибір оператора та в ручному режимі оберіть мережу, яку «бачить» смартфон.

Якщо це не допомогло — у нагоді стануть альтернативні месенджери. Це Bridgefy, Briar, Walkie Talkie, Rumble та ін. Для зв’язку вони використовують Bluetooth і передають повідомлення у радіусі до 100 метрів.  

«Раджу усім близьким, сусідам встановити однакові офлайн-месенджери. Це дозволить побудувати одну мережу у житловому комплексі, мікрорайоні, громаді. Чим більше пристроїв користується одним додатком, тим більше радіус дії», – підкреслив Іван Начовний.

Раніше ми розповідали, що у разі відключення світла зарядити гаджети в Дніпрі можна буде у відділеннях поліції. Також ми розповідали алгоритм дій, якщо зник мобільний зв’язок. 

Джерело

Новости Днепра