Як відбувається вибір та налаштування слухового апарату

Проблеми зі слухом є достатньо поширеним явищем у цілому світі, яке особливо дошкуляє людям похилого (пенсійного) віку. Окрім вікових змін, що ведуть до повної або часткової втрати слуху, вказані проблеми можуть виникати внаслідок побутових або виробничих травм, хронічних захворювань, вушних інфекцій чи тривалої роботи в умовах, які супроводжуються надмірним виробничим шумом. Через часткову втрату слуху кожна людина відчуває певний дискомфорт, який перешкоджає нормальному спілкуванню у побуті чи на роботі та не дозволяє виконувати досить багато повсякденних справ чи професійних обов’язків. Успішно подолати вказані проблеми допоможуть якісні слухові апарати, які є майже непомітними та водночас достатньо дієвими помічниками.   

Якими є моделі сучасних слухових апаратів

Більшість сучасних слухових апаратів є цифровими електронними пристроями, де сторонні звукові хвилі, що поступають на мікрофон, перетворюються в бінарний (двійковий) код, який поступає на підсилювач і потім на мікрофон у вигляді мініатюрного гучномовця, де знову перетворюється на звукову хвилю. Завдяки цифровій передачі звука виробники слухових апаратів отримали можливість для більш точного їхнього програмування в залежності від реальних потреб пацієнта.

Сучасні види слухових апаратів, які представлені на українському ринку, можуть бути майже невидимими завдяки розміщенню в слуховому каналі вуха чи суперпотужними (зазвичай такі моделі розташовуються у вушній раковині чи за нею і призначені для пацієнтів з великою втратою слуху.

Для того, щоб слуховий апарат був максимально ефективним, фахівці зазвичай користуються зліпком вуха для виготовлення спеціального пристрою – індивідуальної вушної вкладки або корпусу для внутрівушного пристрою для підсилення звуку. Завдяки індивідуальній або стандартній вушній вкладці апарат утримується за вухом, а в вушний канал поступає опрацювана та підсилена звукова хвиля. Використання індивідуальних вушних вкладок дозволяє врахувати всі особливості анатомії вушної раковини задля уникнення неприємного явища у вигляді «свисту», що інколи видає завушна модель слухового апарату.

Як відбувається процес діагностики для вибору слухового апарату

Більшість патологій, пов’язаних з порушеннями слуху, відрізняються незворотністю процесу, де єдиним виходом для покращення слуху є використання слухового апарату. Перед вибором слухового апарату пацієнту належить:

  • пройти відповідну процедуру огляду у лікаря-сурдолога, яка допоможе визначити реальний стан, в якому перебуває т. з. середнє вухо;
  • пройти аудіометричні дослідження з використанням спеціалізованого обладнання, яке допоможе встановити характер та ступінь порушення слухового сприйняття звукових хвиль;
  • отримати діагноз та пропозиції щодо оптимального способу корекції слуху за допомогою сучасного слухового апарату.

Вибір певної моделі апарату для підсилення слуху та його налаштування відбувається за допомогою сучасного програмного забезпечення, яке дозволяє обрання оптимальних параметрів налаштувань задля отримання чіткої та розбірливої мови з врахуванням особистих побажань пацієнта.

Новости Днепра