Як у Рівному змінюють філософію професійної освіти

Тут навіть сам Клопотенко давав майстер-класи

За випускниками Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу та торгівлі роботодавці шикуються в чергу. В чому секрет? Спробуємо розібратись.

 

Основний девіз училища – професійна освіта має бути сучасною, на часі та цікавою.

Директор департаменту освіти та науки Рівненської ОВА Петро Коржевський вважає, що настав час змінювати філософію професійної освіти.

— Ми повинні давати людям можливість в майбутньому не тільки стати працівниками будь-якого підприємства, а й започаткувати власну справу. У нас бізнес не диверсифікований. Якщо є велике підприємство, найбільший платник податків, і раптом з ним щось сталось, то у нас в економічній сфері регіону виникають проблеми. Коли падають великі підприємства, то це відчутно на ринку праці. Тому потрібно, щоб був розвинений дрібний та середній бізнес, як в Англії, Німеччині. І ми намагаємось зараз дати можливість молодій людині навчитись так, аби потім започаткувати власну справу.

У свій час училище швидко зорієнтувалось і кардинально змінило спрямування.
Сьогодні тут готують кухарів, кондитерів вищого ґатунку. А раніше готували спеціалістів для радіозаводу.

— Раніше через дорогу був радіозавод, він був основним роботодавцем і ми готували для них спеціалістів. А потім, коли він завершив свою діяльність, то ми стали навчальним закладом громадського харчування, змінили своє спрямування радикально.

На самому початку таких кардинальних змін вирішили вкладати кошти не в ремонт будівлі, а в технологічне обладнання. Хотіли, щоб діти навчались на сучасній техніці.

— Тут є таке обладнання, яке бізнес не може собі так цілісно купити, якщо це невелика пекарня. А діти уже знають, що є таке обладнання, тому вони для роботодавця ще й ті, хто роздає їм такого «чарівного пенделя». Вони кажуть, у вас така шафа, в якій ми не можемо пекти чи ще щось, потрібно те чи те. Звідси вони мають прийти озброєними. Роботодавець не скаже, що діти прийшли з такого то закладу і вони чогось не вміють.

І дійсно, в лабораторіях, де проходять практичні заняття студенти, є все для приготування смачної та корисної їжі. Такого технологічного обладнання в жодному закладі немає.

Основний акцент робиться саме на здорове харчування. Тут навіть сам Клопотенко побував декілька разів та провів серію майстер-класів.

Готувати за Клопотенком тут вчать також і шкільних кухарів. Заклад визначений, як кваліфікаційний центр.

— Ми намагаємось перенавчити кожного працівника харчоблока у школі. Вони набираються в групи, проходять навчання за відповідною програмою. В шкільних їдальнях мають працювати люди, які розуміють, що вони роблять. Це вимоги часу.

На майстер-класи сюди приходять також школярі, класні керівники, батьки. Частина школярів після таких відвідувань потім стають студентами училища. Можуть також перекваліфікуватись і дорослі.

— Людина раптом втратила роботу, вона прийшла сюди пройшла короткотермінову програму, отримала сертифікат.

Тобто, працюють і з дітьми, і з дорослими. На Рівненщині на ринку професійної освіти цей навчальний заклад є монополістом.

— Роботодавці борються за наших студентів, бо наші студенти можуть все, — з гордістю говорить керівник училища.

 

Тому із працевлаштуванням у випускників проблем немає. Вони можуть обрати те місце, де більша матеріальна винагорода за їхню працю.

Отже, сучасна професійна освіта – це не тільки для тих, хто не має достатнього рівня знань, а для тих, хто хоче стати професіоналом. І Рівненське вище професійне училище явний тому приклад.

           В Ріненському вищому професійному училищі побувала Тетяна Верба

                                                    Прес-тур організований Харківським прес-клубом

 

Новости Днепра