Як у Дніпрі протидіють домашньому насильству

Насилие помощь жилье

У Дніпрі з 2019 року працюють дві мобільні групи реагування на випадки домашнього насильства. Як працюють в умовах воєнного стану, розповість «Дніпро Оперативний».

Старший інспектор сектору протидії домашнього насильства, капітан поліції Дар’я Ткаченко каже, що з початку року у поліцію надійшло 3111 повідомлень про домашнє насильство, з них – 1605 не підтвердилося. Винесено 842 заборонних приписів та складно 705 протоколів про адміністративні правопорушення. Також відкрито 38 кримінальних проваджень за статтею 126 Кримінального Кодексу України. 

Полицейская

У Дніпрі є спеціальні центри, які допомагають постраждалим від домашнього насильства жінкам.

Кризові кімнати

Нападника може чекати: 

  • штраф;
  • заборонний припис;
  • громадські роботи від 30 до 40 годин;
  • адміністративне покарання;
  • ув’язнення на 7 діб.

Насилие

Поліцейські також на місці повинні з’ясувати всю серйозність ситуацію, чи є загроза життю. Вони мають право просто на місці скласти заборонний припис. 

Якщо дитина стає свідком побоїв, то вона автоматично стає потерпілою особою. Ситуація: якщо жінка викликала поліцію, аде відмовляється писати заяву, то чоловіка все одно притягнуть до відповідальності, якщо побиття бачили їх неповнолітні діти. 

Що робити, якщо став жертвою домашнього насилля?

  • подзвонити в 102;
  • повідомити адресу, де відбувається асильницькі дії;
  • надати свої дані та кривдника, якщо є можливість;
  • розповісти у якому стані кривдник (по можливості);
  • поки воєнний стан уточнити є переселенці чи ні.

У день по місту Дніпро близько 40 викликів по домашньому насильству. За час повномасштабної війни викликів стало більше. Якщо мобільні групи реагування не встигають на всі виклики, їм допомагає патрульна поліція. 

Анастасія Тищенко, директор дніпровського міського центру соціальних служб розповідає, що у Дніпрі створили службу психологічного консультування, у 2022 році  відкрили денний центр для постраждалих, кризову кімнату. Також можливо отримати житло на довготривале проживання. Місто намагається допомагати жертвам домашнього насильства по максимуму.

соц служба

Жертв домашнього насилля направляють у спеціальні заклади, де вони можуть перебувати до трьох місяців. У кризових кімнатах можна знаходитися до 10 діб. Там можна отримати різну допомогу. Місце не розголошується задля безпеки постраждалих. Як і жінки, так і чоловіки можуть звернутися за допомогою. 

Насилие помощь

Психологічну допомогу можна отримати безкоштовно. 

Комнаты

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що у Дніпрі чоловік викрав скриньку для пожертв для хворої дитини.

Джерело

Новости Днепра