Як правильно обрати повербанк

Як правильно обрати повербанк Враховуючи постійні перебої електропостачання павербанк — річ першої необхідності

Антон Мачула

Серед предметів першої необхідності повербанк нині посідає одне з провідних місць. З ним можна не боятися залишитися без інтернету, телефонного зв’язку і навігатора. Інформатор розповідає, як вибрати “банку” для смартфона, планшета, ноутбука та інших пристроїв, що потребують живлення.

Power Bank’и, які представлені на вітчизняному ринку, відрізняються за типом батареї, ємністю, габаритами та дизайном,- пише Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.

Що необхідно знати про місткість Power Bank’ів

“Обираючи ємність зовнішнього зарядного пристрою, покупці часто роблять помилку – намагаються дізнатися, скільки циклів зарядки забезпечить “банка”, розділивши її номінальний об’єм на ємність батареї гаджета. Але жоден Power Bank не віддає накопичену енергію повністю”, – говорить консультант одного з магазинів побутової техніки Ілля Кравченко.

В ідеалі, за його словами, повербанк об’ємом 3000 мАг повинен був би повністю зарядити смартфон з батареєю 3000 мАг. Але ККД більшості “банок” становить близько 80-90%. Ще 10-20% енергії витрачається на роботу самого пристрою. Тому слід вибирати мобільну батарею не “впритул”, а із “запасом”.

У магазинах продається величезна кількість різних моделей УМБ об’ємом від 1500 до 50000 мАг. Найпоширеніші з них – на 10000-12000 мАг. Зазвичай їх вистачає на дві-три підзарядки смартфона з середньостатистичною батареєю 3000-4000 мАг.

Наприклад, для Айфонів фахівці радять вибирати зовнішню зарядку з кабелем Lightning. Об’єм батареї – близько 10000 мАг.

“Кращі друзі”: сумісність повербанків з різними гаджетами

Сучасний Power Bank поєднується з будь-якими цифровими девайсами – смартфонами iPhone і Android, фотоапаратами, відеокамерами, планшетами, навушниками, розумними годинниками та іншими гаджетами. Параметри за вимогами заряду у них практично однакові. Для підключення лише потрібно USB-кабель з відповідним конектором. 

Найголовніший чинник – це сила струму 1А або 2А. Якщо пристрій живиться 1А, то роз’єм 2А впорається зі своїм завданням швидко. Ну а якщо ж навпаки, планшет з силою струму 2А під’єднати до 1А, то часу на зарядку піде дуже багато.

“На що варто звертати увагу, так це на параметр вихідної напруги. Дізнайтеся його в характеристиках повербанка, а потім порівняйте зі значенням на “рідній” зарядці того пристрою, який плануєте підключати до мобільної батареї. Параметри повинні збігатися”, – пояснює Ілля Кравченко.

Для одночасного заряджання декількох пристроїв потрібно купувати “банку” не з одним портом USB. Якщо у повербанку є два порти, то сила струму в них розподілена на 1А і 2.1А.

Як вибрати Power Bank для ноутбука?

“Потужний повербанк, який повною мірою здатен заряджати ноутбук, знайти складно. Це пов’язано з тим, що переносні зарядні устрої спочатку були створені не для ноутбуків, а для менш габаритних пристроїв. Зрозуміти, чи впорається зовнішній зарядний пристрій з зарядкою ноутбука, можна, проаналізувавши його параметри універсальності, портів і характеристик”, – розповідає спеціаліст.

Power Bank’и для ноутів зазвичай мають ємність 20000-50000 мАг і струм від 3 А. Вони підходять для заряджання й іншої сучасної електроніки: смартфонів, планшетів, екшн-камер, гіроскутерів. Також їхньою особливістю є наявність спеціального роз’єму: Type-A Plug, Type-B Jack або Type-C, розрахований на потужність струму 100 Вт. Крім наявності такого порту необхідний кабель, який підтримує даний стандарт. 

В сучасних ноутбуках вимоги напруги 15-20 V, тому призначені для такої роботи повербанки оснащуються розподільниками на 16-19 V. Сила струму повинна бути вищою від 3А.

Додаткові функції роблять використання Power bank’а більш комфортним, але не є обов’язковими. Найпопулярніші це функція швидкого заряджання, бездротова зарядка, захист від перегріву, короткого замикання, стрибків напруги, перезаряджання та вбудований LED-ліхтарик.

Джерело

Новости Днепра