В умовах постійного вимкнення світла, продовжити роботу гаджета зможе павербанк. Як правильно його вибрати і на які характеристики звернути увагу?
Обираємо ємність батареї
Закономірність проста: що більше ємність, то краще. До того ж, у павербанка завжди є мінімальний саморозряд батареї, і з часом її характеристики погіршуються, тому обирайте акумулятор «із запасом» у 20-30%. Важливий нюанс: чим більша ємність батареї, тим більші вага та розмір павербанку. Підзарядити смартфон протягом дня допоможуть моделі ємністю 5000 — 9999 mAr, а акумулятора на 10000 mAr може сміливо вистачити на 2-3 дні. Потужні павербанки — від 20000 до 30000 mAr у міцному металевому корпусі. А збільшити останні 5% заряду і «дотягнути» до увімкнення світла допоможуть і компактніші моделі ємністю 2500 mAr і менше. Вони маленькі, легкі, бувають навіть у вигляді брелока. Крім знайомих форматів, є power bank у вигляді чохла до смартфона. Такі моделі підвищують розмір і вагу пристрою і не є універсальними – обирати пристрій доведеться відповідно до свого смартфона.
Обираємо функціональність
Якщо для смартфона підійде будь-який зовнішній акумулятор, то щоб зарядити ноутбук, обирайте спеціальну модель, в технічних характеристиках якої вказана така можливість. На підзарядку є лише 10 хвилин? Вибирайте Power Bank з підтримкою технології швидкого заряджання Qualcomm Quik Charge 3.0 або Qualcomm Quik Charge 2.0. Зверніть увагу, що такі моделі працюватимуть тільки з тими гаджетами, які теж мають цю функцію.
Моделі з функцією швидкого заряджання акумулятора – найкраще рішення для ємних power bank. Інакше, якщо у батареї ємністю 10000 мАг струм зарядки буде лише 500 мАг, щоб зарядити її повністю знадобиться 20 годин. Для тих, хто не любить носити дроти, є акумулятори з функцією бездротової зарядки. Вони підійдуть до будь-якого пристрою, сумісного з Qi. Наявність ліхтарика у зовнішньому акумуляторі – приємний бонус, який зараз точно не буде зайвим.
Обираємо кількість вихідних роз’ємів
Найбільше моделей з одним або двома вихідними USB-роз’ємами. Є power bank, у яких три і більше роз’ємів, а також USB Type-C Apple Lightning і зарядка від звичайної розетки.
Якщо батарея має два виходи, то найчастіше в одного з них менший струм зарядки (наприклад, 1 А), а у другого – більший (2 А). Виходи призначені для заряджання різних пристроїв, тому що смартфонам потрібен струм зарядки на рівні 1 А, а планшетам – від 1,5 А.
Важливий нюанс: більшість універсальних батарей «віддають» максимальний струм заряджання, коли підключений один пристрій. Якщо використовувати одночасно два виходи на 1 та 2 А, обидва вони «віддаватимуть» по 1 А.
Корисні поради
Хоча індикатор заряду не впливає на працездатність павербанка, це зручна функція. У більшості моделей це світлодіоди, але є і power bank з дисплеєм, на якому відображається відсоток зарядки.
Один із важливих параметрів зовнішніх акумуляторів – струм зарядки, який він може забезпечити. У більшості моделей він варіюється від 1 до 3 А.
Перед покупкою power bank, подивіться на маркування зарядного пристрою девайса, який заряджатимете. Якщо у смартфона зарядний пристрій на 1 А, вибирайте Power Bank з таким же або більшим вихідним струмом. Якщо взяти батарею з меншим струмом заряджання, пристрій заряджатиметься довше, наприклад, три години замість двох.