Як не потрапити під колеса у темряві: пам’ятка для пішохода

Як не потрапити під колеса у темряві: пам’ятка для пішохода Як вберегти своє життя на темній дорозі

Софія Скорик

З середини жовтня Україна розпочала боротьбу на енергетичному фронті. Цьому передували масовані обстріли критичної інфраструктури. Аби зменшити навантаження на енергетичну систему, міські голови вирішили не вмикати вуличне освітлення з настанням темряви. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор України. У повністю темному місті наражаються на більшу небезпеку всі учасники дорожнього руху. Проте пішоходи можуть убезпечити себе від травм та зберегти життя, дотримуючись простих порад. 

  • Виходьте на дорогу для переходу лише після того, як переконаєтесь, що водії вас бачать;
  • Враховуйте, що за наявності двох зустрічних транспортних потоків водії можуть погано бачити пішоходів;
  • Майте на одязі, взутті чи сумці світловідбивні елементи (флікери) (на темній дорозі ефективні світловідбивні пристрої можуть врятувати життя);
  • При переході вулиці замість флікера можна тримати у руці телефон з увімкненим ліхтариком, спрямованим у бік машин;
  • Не стійте близько до проїзної частини на тротуарі (у темряві неуважний водій, засліплений зустрічними фарами, може “загубити” край проїзної частини і виїхати на тротуар.

У великому місті є кілька обтяжуючих чинників, які впливають на увагу водіїв при темряві:

  • Велика кількість автомобілів, які сліплять зустрічним фарами. “Налаштоване“ на темноту око водія більш вразливе до зустрічного світла, ніж на освітленій вулиці;
  • Велика кількість автомобілів, запаркованих вздовж вулиць (поява людини з-за такої машини найбільш небезпечна);
  • Непрацюючі світлофори.

Тому пішоходам на неосвітлених вулицях варто триматися якомога далі від проїзної частини і переходити дорогу лише там, де водії їх можуть очікувати.

Чому важливо мати на собі світловідбивні елементи

Якщо у нічний час людина в чорному одязі, водій з увімкненими фарами помітить її на відстані до 20-ти метрів. Якщо на пішоходові білий одяг, у темряві він видимий за півсотні метрів. Збільшити видимість до 130-ти метрів можна, якщо додати до одягу світловідбивні елементи. Їх можна придбати окремо, зокрема, у спортивному магазині чи канцтоварах. Ціни на різний гаманець.

Раніше ми писали, що у Павлограді змінили графік роботи вуличного освітлення. Яка ситуація в Дніпрі та інших містах області читайте тут. Писали ми й про те, де у Дніпрі змінилися обмеження для водіїв.

Джерело

Новости Днепра