Як буржуйка в квартирі може довести до в‘язниці

Буржуйка

Українців попередили про важку зиму, тому всі масово почали шукати альтернативні методи опалення. Один з них – буржуйка. Чому буржуйка в квартирі може довести до в’язниці, розповість «Дніпро Оперативний».

У буржуйки є свої мінуси і плюси, але у квартирі встановлення буржуйки – є явним мінусом. Тим паче, експерти зазначають, що усю квартиру буржуйкою не обігріти. Можна лише більш-менш обігріти невелику кімнату, де вона встановлена.

Чим приваблює буржуйка?

  • порівняно з генератором вона коштує набагато дешевше;
  • опалює приміщення вона майже безшумно;
  • невибаглива у виборі сировини для опалення.

Чому не можна встановлювати у квартирі?

  • квартири не пристосовані для такого виду опалення;
  • найменшої іскри, що випала на підлогу, вистачить для того, щоб підлога спалахнула, а разом із нею згоріла і вся квартира;
  • будь-які продукти згоряння виділяють чадний газ. Спеціального димовідведення для цього газу у квартирах немає. Навіть якщо вивести трубу від такої печі у віконний отвір, все одно частина чадного газу залишатиметься у квартирі;
    дим просочуватиметься до сусідів.

Також встановлення буржуйку у багатоповерхівках вважається правопорушенням. Адміністративним, а може навіть і кримінальним (ст. 270 ККУ “Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки”).

Покаранням може стати штраф від 1000 до 4020 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи виправні роботи терміном до 2 років. Є випадки у яких можуть позбавити волі на строк до 3 років.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що українці не зможуть виїхати за кордон за довідкою про інвалідність.

Джерело

Новости Днепра