Як батькам-переселенцям оформити допомогу на новонародженого: інструкція

Ребенок

Батьки-переселенці можуть оформити допомогу на новонародженого за новим місцем проживання. Як це зробити, повідомляє «Дніпро Оперативний» із посиланням на «ДніпроTV».

У Мінреінтеграції наголосили, що на їхню гарячу лінію все частіше звертаються переселенці, які стали батьками на новому місці проживання. Як наголосили у відомстві, цей процес нескладний і не забере багато часу – для цього необхідно отримати довідку ВПО та подати заяву.

«Якщо ви – переселенець, перемістилися після 24 лютого 2022 року з населеного пункту в районі військових (бойових) дій, окупації та оформили довідку ВПО, то маєте повне право на таку ж довідку і для новонародженого малюка. На її основі подавайте заяву про виплату допомоги на проживання для своєї дитини», – пояснили у міністерстві.

Розмір виплат на дитину становить 3000 грн на місяць. Гроші можна отримати незалежно від того, чи працевлаштовані повнолітні члени сім’ї, чи є в сім’ї якісь доходи, депозити, рухоме або нерухоме майно.

На допомогу можуть розраховувати і діти, які втратили одного або обох батьків через війну. Щомісяця вони можуть одержувати 5000 грн. Заявки на таку допомогу приймаються до кінця листопада. Перші виплати здійснюються протягом двох тижнів після ухвалення позитивного рішення щодо заявки за наявності банківських реквізитів заявників.

Як оформити заявку

1. Зберіть такі документи:

  • відсканований документ, що засвідчує особу заявника-опікуна, а також дитину, яка має право на допомогу (сторінки з фото та персональними даними);
  • відсканована копія свідоцтва про народження дитини;
  • відскановане свідоцтво про смерть батьків/батька; у разі його відсутності: відсканований документ, що підтверджує зникнення батьків;
  • відсканований документ опікуна, який підтверджує встановлення опіки над дитиною.

2. Заповніть форму.

З будь-яких питань звертайтесь за телефоном: +38 (093) 213-76-96, Оксана Похода.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Кривому Розі зникли два маленькі хлопчики.

Джерело

Новости Днепра