Успішні попри війну. Напередодні Дня підприємця на урочистий прийом запросили представників малого й середнього бізнесу Кривого Рогу.
Прийнятні ціни, комфортні покупки, великий асортимент. Під цим гаслом працює одне з криворізьких підприємств. Його поле діяльності — виготовлення хлібобулочної продукції. Пекарі забезпечують якісним товаром не тільки наше місто, а й Дніпропетровську, Кіровоградську і Херсонську області. Секрет успіху — у злагодженості і професіоналізмі колективу, — переконана керівниця підприємства Ірина Юхименко.
«Підприємницька діяльність — це творити щось нове. Дати на ринок цікаву продукцію, створити робочі місця. Це — колектив, без якого жодна діяльність неможлива, це –люди», — наполягає пані Ірина.
З початку війни криворізькі підприємці донатять, волонтерять, вчаться толерантності та розширюють безбар’єрні можливості. А головне — роблять великий внесок у розвиток економіки та суспільства. У Кривому Розі їх більше сорока тисяч.
«Ви – кращі. Моя особиста думка, підприємці — це дуже сміливі люди. Вони профі в багатьох напрямках. Адже потрібно знати не лише справу, якою займаєшся, а досконало розбиратися в економіці, фінансах, праві, вміти будувати відносини з людьми. А це не завжди просто», — наголосив в.о. міського голови Юрій Вілкул.
Саме підприємці були ініціаторами запровадження для захисників і захисниць, членів їх сімей соціальної карки «Я-Ветеран». Щомісяця до проєкту долучаються нові суб’єкти господарювання різних напрямів діяльності. Цей проєкт унікальний для міст України і є прикладом для наслідування.
«Для нас, як і для інших, в цей час головне – вижити. Не отримати додаткові прибутки, а зберегти колектив, робочі місця і продовжувати надавати якісні медичні послуги населенню нашого міста, військовим, які повертаються», — пояснює директор медичного центру Андрій Діжур.
Що стосується ветеранського компоненту програми «Власна справа», то п‘ятнадцять переможців, а це ветерани та члени родин учасників бойових дій, вже отримали ґранти на сім мільйонів гривень. Місто допомагає суб’єктам господарювання впроваджувати бізнесові проєкти на здобуття вітчизняних та міжнародних ґрантів.
У цьому році понад двісті представників малого бізнесу подали заявки на отримання ґрантових коштів від держави. Більшість з них вже отримали підтвердження про фінансову підтримку. Майже триста підприємців подали заявки на ґрантові програми недержавних міжнародних та українських організацій.
З нагоди Дня підприємця найкращі представники цієї галузі були відзначені подяками і грамотами. Почесна відзнака «За заслуги перед містом» третього ступеня вручена Галині Щур.
«Ми дуже гарно співпрацюємо з усіма людьми на візках. Завжди їм допомагаємо. У нас великий асортимент і нам не треба реклами. Ми поважаємо кожного клієнта і робимо все можливе, щоб бізнесу у нас працювалось комфортно й успішно», — розповідає власниця веломагазину Галина Щур.
Бути підприємцем у нинішніх реаліях — це справжній виклик, який вимагає рішучості, віри в успіх, уміння домовлятися та освоювати нові сфери. Люди, які сьогодні зібралися в цьому залі — саме такі.