ІT-освіта – кар’єрна перспектива для магістрів Метінвест Політехніки

Днями першому випуску студентів Українського недержавного гірничо-металургійного університету Метінвест Політехніка урочисто вручили дипломи магістрів з технічних спеціальностей.

Серед 143 випускників був і співробітник Північного ГЗК Метінвесту Роман Таточенко, який успішно захистився за програмою  «Комп’ютерні науки та цифровий інтелект». Про переваги IT-освіти, кар’єрні перспективи та цифровізацію технологічних процесів комбінату – в  інтерв’ю з магістром.

 

Те, що ще вчора було фантастикою, нині стає буденністю. І сьогодні фахівець із комп’ютерних технологій та штучного інтелекту – одна із затребуваних професій. Зокрема, в металургії та гірництві, в армії та військовій промисловості. Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів управління автоматизації Північного ГЗК Роман Таточенко IT-освіти не мав. Він закінчив Криворізький національний університет за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Проте чоловік давно цікавився комп’ютерними технологіями і програмуванням. А тому, як тільки з’явилася можливість відповідного навчання в Метінвест Політехніці, скористався нею.

 

«Дуже добре, що у працівників нашої компанії з’явилася можливість навчатися в такому виші з передовими напрямками – для мене це стало хорошою можливістю посилити свої кар’єрні позиції та розширити професійні перспективи. До того ж це те, чим я давно мріяв зайнятися. Поєднати комп’ютерні технології, можливості штучного інтелекту зі своїм досвідом роботи на виробництві – це, по-перше, цікаво, а по-друге, перспективно. Це те майбутнє, яке завтра вже прийде до нас і в якому я вже зможу реалізуватися як фахівець», — розповідає Роман.

 

Зоною відповідальності Романа Таточенка на підприємстві є дільниця систем автоматизації огрудкування та випалювання у цеху виробництва окатків №2 (ЦВО-2). За понад шість років праці він вивчив тут досконало обладнання випалювальних машин.

 

«Я працюю з вимірювальними пристроями. Уявіть собі купу датчиків. Їх тут понад тисячу! Кожен пристрій вимірює якийсь показник роботи обладнання випалювальної машини, наприклад, температуру в горні, масу концентрату в бункерах, швидкість конвеєрів і багато-багато інших.  У разі як щось не так, кличуть нас для діагностики та ремонту», — говорить фахівець.

 

Місцем розробки свого дипломного проєкту Роман обрав добре знайомий ЦВО-2. Він провів аналіз роботи обладнання випалювальної машини і запропонував проєкт цифровізації та автоматизації процесів виробництва продукції і для забезпечення стабільної якості сировини. За його розрахунками, інтелектуалізація технологічних процесів дозволить контролювати шлях матеріалу до виготовлення продукту, аналізувати показники і забезпечувати  вчасне втручання в процес за допомогою штучного інтелекту.

 

«Програма навчання у Метінвест Політехніці підготувала мене до праці в напрямах, пов’язаних із розвитком цифровізації  на виробництві. Далі потрібно тільки багато практики. Переконаний, що нові технології на кшталт штучного інтелекту здатні допомогти людям покращити своє життя: і в медицині, і в навчанні, і в бізнесі. Це завтрашній день і мені хочеться стати важливою частиною цього майбутнього. А де я все це реалізую – на виробництві комбінату чи в армії, якщо мобілізують, – покаже життя», — підсумував Роман Таточенко.

Джерело

Новости Днепра