Єдиний на Прикарпатті госпіталь ветеранів війни може стати великим досягненням. В чому його унікальність

Тут ставлять бійців на ноги та рятують психіку

Обласний госпіталь ветеранів війни відкрився у Коломиї, що на Івано-Франківщині у 2016 році на базі колишньої лікарні Укрзалізниці. Це був перший госпіталь на Прикарпатті. І це була єдина область, де такого закладу ніколи раніше не було. Вчились, розвивались, набирали лікарів.

На сьогодні госпіталь має повний цикл лікувального процесу.

Є поліклінічне відділення, терапія, неврологія, стоматологія, хірургія з різними спеціалістами – травматологи, урологи, окулісти. Здійснюють в шпиталі й протезування кінцівок.

Мають також потужне реабілітаційне відділення. Адже після травм люди потребують реабілітації.

Ставити хлопців на ноги допомагає сучасне обладнання, на котрих можна приймати ефективні процедури – електротерапію, магнітне теплолікування, масажне лікування, фізкультуру. Один з найновіших – апарат ударно-хвильової терапії, який «розбиває» тканинні розростання, нарости, що виникають після травм.

Тобто, бійців тут лікують, протезують, заново вчать ходити та реабілітують фізично і психологічно. Повністю замкнений цикл. Є також при шпиталі і своя бібліотека,  акваріум з рибками і навіть місце, де можна усамітнитись.

Госпіталь належить до Міністерства охорони здоров’я. Тому тут проходять лікування також і цивільне населення. Проте, більшість пацієнтів – військові та ветерани війни. В стаціонарному відділенні 75 ліжкомісць, близько 70% з яких займають військові.

«У нас харчування на вищому рівні, тепло, душ, телевізор, холодильники. Палати комфортні. Тут є всі можливості створити потужний медичний заклад, є потреба у фінансуванні», – розповідає головний лікар Володимир Федоришин.

А журналісти переконуються на власні очі, що так і є.

Госпіталь відремонтований, проте роботи по його облаштуванню, осучасненню тривають. У планах обладнати внутрішній двір, аби використовувати його для реабілітації бійців.

«Ремонти були зроблені на 80% за народні кошти. Люди допомагали, ми самі заробляли, державні кошти», – каже головний лікар.

Для заохочення підприємців, їх імена пропонують увіковічити в історії закладу. Наприклад, на декотрих палатах можна побачити таблички з написами: «Палату відремонтовано за сприяння  …..»

Лікування для військових повністю безкоштовне. А от цивільним пропонують за підвищений комфорт сплатити внески. Потім ці кошти витрачаються на військових.

Як військові можуть потрапити до шпиталю?

— Військові можуть потрапити до нас за направленням. Є черги. Коли немає вільних місць, то чекають. Військові мають право лягти в будь-який медичний заклад, але до нас ідуть із задоволенням, бо у нас кращий сервіс. У нас зараз 107 хворих на 75 ліжках. Спочатку беремо військових, потім ветеранів, а вже потім цивільних, за наявності вільних місць, – розповідає Володимир Федоришин.

У шпиталі лікуються бійці з усіх куточків країни, проте кожен хоче проходити лікування ближче до дому, аби частіше бачитись з рідними.

В рамках престуру, організованого Харківським пресклубом, до шпиталю завітали журналісти з різних куточків України. Кожен знайшов тут свого земляка. Бійці були дуже раді зустрічі, спілкуванню.

Є при шпиталі  своя капличка, в котрій служить військовий капелан.

А місцевий художник навіть спеціально для каплички написав унікальну ікону – Ісус огортає бійця.

Бійці постійно відвідують цю капличку. Просять у Бога одужання та найскорішої Перемоги. А всі ми віримо і знаємо, що так і буде.

А ще, цей заклад не схожий на звичайну лікарню чи звичайний госпіталь. Тут все якось по-особливому… тихо, затишно.   

                                                                                                                                           Тетяна Верба                                                                                                                                   

 

Новости Днепра