Антидронові рушниці — протидія російським безпілотникам. Криворізькі військові проводять тестування спеціального обладнання, що допомагає ефективно протистояти російським терористам у повітрі. Ці портативні засоби — надійний партнер у боротьбі з підступним ворогом, бо безпілотники у сучасній війні — не лише розвідка, а й засоби ураження. Наші журналісти побували на тестуванні.
«Орки все частіше використовують скиди з дронів, тому потрібні спеціальні антидронові рушниці. Це вже наступний етап. І зараз ми проводимо випробування 3-х типів. Одна рушниця — українська. Друга теж українська, але зроблена як аналог із країн Балтії. І третя німецька. І зараз обираємо, що буде краще, щоб провести закупівлю і забезпечити передову лінію антидроновими рушницями», — каже голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
Антидронові рушниці Рада оборони планує закупити для підрозділів ЗСУ, Нацгвардії і тероборони. Серед учасників випробувань — й самі виробники рушниць.
«Рада оборони Кривого Рогу сьогодні ініціювала спільні навчання підрозділів військових частин для боротьби з БпЛА і дронами. На ці навчання були запрошені різні виробники. Починаючи від вітчизняних і їхніх засобів, і до іноземних», — пояснює Олександр Пискун, заступник командира частини 3011 Нацгвардії України.
Вітчизняна компанія виготовляє антидронові рушниці у співпраці з ізраїльськими партнерами. Представник виробника каже, що десятки їхніх виробів зараз вже активно використовують на різних напрямках фронту.
«Більше 40 антидронових рушниць вже працюють на різних напрямках: Харківська, Донецька, Чернігівська області. Вони себе показують достойно», — ділиться Олександр, представник компанії-виробника антидронових рушниць.
У кожної рушниці — свої нюанси: від компактності й мобільності до радіусу ураження. Вони вкрай ефективні, коли ворог неподалік, — кажуть військові.
«Ефективні особливо при окопних боях. Дають змогу подбати про безпеку військовослужбовців шляхом придушення сигналів керування, сигналів GPS. Це дуже допомагає на передовій», — запевняє військовий з позивним «Ворон».
«Ми вдячні за запрошення сюди. Ми тільки вночі приїхали з Донеччини, де наш батальйон виконує бойові завдання. Противник активно використовує дрони зі скидами. На жаль, у нас є втрати через це. Тому дуже актуальна така робота антидроновими рушницями», — каже військовий з позивним «Херсон», заступник командира батальйону «Арей».
Військові випробували в дії і спеціальний пеленгатор. Цей прилад здатен фіксувати пересування ворожих безпілотників.