Хто відповідатиме за несправедливе відключення людей від електрики

Відповідатимуть керівники операторів системи розподілу (обленерго)

Як повідомляє прес-служба Міністерства енергетики, таке рішення прийнято за результатами наради у голови відомства Германа Галущенка за участю заступника керівника Офісу президента України Ростислава Шурми, голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, керівництва Держенергонагляду, НЕК «Укренерго», операторів систем розподілу.

Галущенко наголосив, що минулого тижня кількість скарг від споживачів щодо недотримання графіків та несправедливості у черговості відключень зросла удвічі.

За його словами, при відключенні електроенергії оператор системи розподілу (ОСР) має керуватися справедливим підходом, щоб усі споживачі перебували в рівних умовах. Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність.

 

Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський наголосив, що комісія запроваджує персональну відповідальність керівників ОСР за невиконання нормативних документів щодо введення обмежень споживання.

Крім того регулятор отримує значну частину скарг на неналежну комунікацію ОСР зі споживачами, зокрема недонесення інформації про відключення, їх обсяги та актуальність складених графіків.

Ущаповський зазначив, що ця ситуація терміново має бути виправлена. Також комісія звертає увагу операторів розподільчих мереж на необхідність врахування показників лічильників та застосування коефіцієнту зниження при виставленні рахунків споживачам «за усередненим споживанням» за листопад.

Новости Днепра