Хто такий Володя Дубінін, пам’ятник якому знесли у Дніпрі, та чи мав він відношення до нашого міста

Хто такий Володя Дубінін, пам'ятник якому знесли у Дніпрі, та чи мав він відношення до нашого міста Демонтаж пам'ятників радянським та російським діячам жваво обговорюють у соціальних мережах

Олег Більдін

У Дніпрі триває декомунізація та дерусифікація. Демонтаж пам’ятників радянським та російським діячам викликав чисельні дискусії у соціальних мережах. Багато історичних постатей, монументи яким стояли у Дніпрі, з нашим містом ніяк не пов’язані. 

Наприклад, Володя Дубінін, пам’ятник якому знесли 16 грудня. Про цю особистість зняли ролик у рамках циклу “Викривлена історія”, – пише Інформатор з посиланням на публікацію Руслана Мороза, начальника інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради.

У відео зазначається, що Володя Дубінін був одним з членів партизанського загону в місті Керч. 14-річний підліток загинув у часи Другій світовій війні від вибуху міни. 

“Підірвались на міні він і чотири сапери. Історія трагічна. Проте, якщо ви спитаєте мене, чи вважаю я логічним, що одну міну розміновували 4 сапери і дитина, це дивно. Можливо, в нас зараз, як то кажуть, “устав кровью писан” і раніше не було таких вимог до безпеки, проте все ж таки зрозуміла загроза від конкретної міни”, – каже Катерина Грищенко, наукова співробітниця Дніпропетровського національного історичного музею.

Пам’ятник Володі Дубініну встановили у Дніпрі в 1967 році. Це зробили з нагоди 40-річчя від дня його народження. Як зазначають автори відео, у такий спосіб тодішня радянська влада створювала свій пантеон героїв. В країні тоді були тисячі дітей, які загинули внаслідок вибухів боєприпасів та бойових дій. Втім увіковічнили і героїзували Дубініна.

“Радянська влада, ідеологічна складова якої була дуже продумана та дуже структурована, мала такий пантеон героїв, які були спільними для всіх народів Радянського союзу. Було декілька завдань з цього для того, щоб, по-перше, розуміти, що ми є одним цілим і у нас є загальні герої, але в той самий час підкреслити, що головні герої, як правило, — це росіяни», – додає Катерина Грищенко.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі демонтували пам’ятник Юхиму Пушкіну (танк). Також читайте про знесення пам’ятників Горькому та Чкалову. Матеріал про демонтаж пам’ятника Олександру Матросову шукайте тут. Крім цього, ми показували, як виглядають вулиці після демонтажу пам’ятників.

Джерело

Новости Днепра