Красеня виловили з раковини. На Криворіжжі знайшли рідкісного павука-шахтаря. Його щелепи вкриті своєрідними «залізними ковпачками», які павук утворює, відновлюючи оксиди заліза.
Фото прибульця виклала у спільноті «Павуки України» Ірина Карпець. Дописувачі соцмереж одразу впізнали рідкісного ендеміка.
«Павук-шахтар, він же павук-рудар, він же павук-коваль. В нього є унікальна властивість. Він відновлює оксиди двох та трьохвалентного заліза до власне заліза. Метал вони витрачають на зміцнення хеліцер. Там наростають такі немов би залізні ковпачки. Вони їм необхідні, щоб відкушувати копита у сайгаків — їх звичайну їжу. Але після того, як розорали степ та заснували металургійні підприємства у 19 сторіччі сайгаків не стало в регіоні, а екологія сильно погіршилася. Тож павук-рудар тепер — дуже велика рідкість», — описав гостя Денис Ялухін.
Цих павуків називають справжніми інженерами. Членистоногі будують складні підземні тунелі за допомогою своїх хеліцер, на яких розташовані спеціальні зубці.
Попри на те, що укус павука може бути болючим, він не становить серйозної загрози для людини. Однак, у людей з алергією, укус може викликати негативні реакції.